Бучацький колегіум ім. св. Йосафата, це духовно-освітній центр, що височить на пагорбі мальовничого міста Бучач на Тернопільщині. За давніми переказами, цей храм відродили отці Василіяни, які повернулися в Бучач у 1990 році, аби підняти з руїн старовинну архітектурну пам’ятку.

А сам Бучацький монастир і школу при ньому заклав граф Потоцький, який щедро обдарував монас­тир і забезпечив стипендії для його учнів

Більше півтора десятка  літ очолює Бучацький монастир, а разом з ним колегіум ім. Св. Йосафата о. Іван Майкович, ЧСВВ.

Бучацький колегіум ім. Святого Йосафата вже більше десяти літ виховує юнаків, вони отримують не тільки глибокі та ґрунтовні знання, а насамперед прилуча­ються до духовних скарбів, щоденно беруть у часть у Святій Літургії, часто приступають до Святих Тайн, за­своюють засади моралі й такі люди - неоціненний скарб для держави і Церкви. Співзасновниками колегіуму є, окрім василіянського монастиря, Бучацька районна рада та Бучацька районна державна адміністрація. Голова Бучацької РДА п. І. Козира, голова райради п. О. Михай­лів та Бучацький міський голова п. О. Оверко є частими гостями в колегіумі.

Також колегіум не є вузькорегіональним, в ньому навчаються учні з Галичини, Закарпаття, Сходу України, загалом із десяти областей нашої Держави. Він також і поліконфесійний - тут здобувають освіту діти не тільки греко-католиків, а й православних, інших конфесій. Навчаються теж діти заможних батьків і досить убогих. Ми стараємося дати добру освіту і виховання всім, хто приходить.

Біля третини випускників прийняли рішення вступити до духовних закладів - духовних семінарій, монастирів. Не тільки василіянських. Є великою гордістю колегіуму, випускники, які вже закінчили різні університетські факультети України. Майже сто відсотків наших випускників поступили у вищі навчальні закла­ди. Працю колегіуму високо оцінює церковна влада.

Учнівський гуртожиток - це корпус бучацького василіянського монастиря. Окрім вчителів, класних керівників маємо виховате­лів, які чергують протягом цілої доби, духівників. Взагалі-то, найглибший виховний процес відбувається поза навчанням.

Сама атмосфера монастиря, молитви, Богослужіння, участь у Святих Тайнах потужно впливає на світогляд молодої людини.

На початку 90-х років колегіум був ліцеєм ім. св. Йосафата. Як Бучацький колегіум ім. св. Йосафата Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього чину святого Василія Великого він був відкритий у 1995 році.

Найближчим часом у колегіумі ім. св. Йосафата планують побудувати басейн, спортивну та актову зали. У перспективі - спорудити ще один житловий корпус для того, аби збільшити кількість учнів.

Історія Колегіуму https://buchacheparchy.org.ua/images/2021/16092106.jpg#joomlaImage://local-images/2021/16092106.jpg?width=1000&height=637 Super User