У Бучацькому колегіумі ім. св. Йосафата відзначили пам’ять свого небесного покровителя

25 листопада стало святковим днем для багатьох учнів, вчителів та випускників Бучацького колегіуму, адже сьогодні вони вшановували пам’ять Святого Йосафата – небесного покровителя цього навчального закладу.

Урочисту Божественну Літургію очолив віце-ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського о. Єронім Грім, ЧСВВ у співслужінні з ігуменом Бучацького монастиря о. Теодором Нагорняком, ЧСВВ, директора колегіуму о. Іринея Гумена, ЧСВВ та інших священнослужителів, випускників Бучацького колегіуму. Серед них був присутній і о. Максим Пішта, ЧСВВ. Крім того, це свято приїхали розділити і брати-студенти Василіянського інституту, семінаристи Івано-Франківської Духовної семінарії та чимало випускників колегіуму.

У своїй проповіді о. Єронім наголосив на постаті святого Йосафата – прикладу для наслідування, а водночас пригадав історичні віхи даного навчального закладу, який раніше мав статус Місійного інституту, а згодом був перейменований на колегіум (лат. Collegium — «товариство», «співдружність»). Колегіум є спрямований на виховання юнака, який формує у собі якості зрілої особистості у християнському дусі.

Після Літургії відбулося окропленням свяченою водою та святковий обід. Згодом, всі присутні переглянули театралізоване дійство «Тернина Христової єдності». Радісні обличчя випускників та згадки про роки навчання у Бучацькому колегіумі ім. св. Йосафата – створили незабутній колорит суботнього дня, що відзначився гордістю за роки проведені у колегіумі.

бр. Яків Шумило, ЧСВВ
фото: Сергій Бахір
vifbs.in.ua

У Бучацькому колегіумі ім. св. Йосафата відзначили пам’ять свого небесного покровителя https://buchacheparchy.org.ua/ Super User