26 -  27 вересня 2011р.Б. відбулася Проща працівників державної кримінально-виконавчої служби України до Свято-Успенської Унівської Лаври.

На запрошення генерального капелана УГКЦ о. Костянтина, в цій прощі взяли діяльну участь студенти ЧДКА ім. священномученика Григорія Хомишина: б. Володимир Осташ; б. Роман Захарчишин; б. Тарас Зрайчик; б. Василь Пелещук; б. Михайло Паляк та б. Василь Макарчик. Під проводом  капелана Чортківського СІЗО о. Євгена Гаврилишина, студенти Академії прибули до м. Перемешлян де взяли участь у Молебні до блаженного отця Омеляна Ковча. Звідси прочани почали свою пішу молитовну ходу до Унівської Лаври, спів братів прикрашав цей паломницький шлях.

По прибутті до монастиря була відслужена Велика Вечірня з Литією в ході якої відбувся обхід з Унівською Чудотворною іконою Матері Божої довкола монастиря. Опісля був відслужений Акафіст, а потім паломники мали можливість відвідати монастирський цвинтар, на якому студенти Академії спільно з о. Костянтином відслужили Панахиду, підносячи в тиші ночі благально молитву за всіх усопших монахів, і до всіх святих монахів.

Ранок нового дня розпочався з Великої Утрені на якій брати-студенти піднесли свою молитву прослави Господові у стінах стародавнього монастирського храму. Утреня цього дня була незвичайна і тим, що саме в цей день, для прилюдного поклоніння і почитання, виставляється чи воздвигається Хрест Христовий – символ Воскресіння. Власне у цей особливий день, коли Східна Церква почитає  Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, прочани роздумували над людьми позбавленими волі, тими хто помилився, але шукає шлях спасіння.

Вершиною паломництва стала Свята Літургія на якій оці-капелани та ієромонахи піднесли молитву до Всемогутнього Творця. Спільно із братами-семінаристати Львівської Духовної Семінарії Святого Духа студенти ЧДКА прикрасили своїм співом Божественну Літургію.

Швидко проминули цих два дні, але в серці кожного паломника залишилася іскра любові та молитви, яку кожен зокрема привіз з собою на місце своєї праці, дякуючи Богові за прекрасний дар паломництва до Свято-Успенської Унівської Лаври.

Проща до Унева https://buchacheparchy.org.ua/ Super User