Весна… Всі заклади відкривають свої двері для абітурієнтів.  І не обминув цей день Чортківську Дяківсько-Катехитичну Академію ім.. свщмч. Г. Хомишина. У суботу, 17 травня, коли заклад приймав кандидатів на вступ. В цей день проходили батьківські збори, а також святковий концерт до Дня Матері.

Варто почати розповідь з концерту. Оскільки більшість студентів не могли візуально привітати своїх матерів, а тільки телефонним дзвінком,  то ректорат Академії запропонував зробити це під час батьківських зборів. Свято розпочалося молитвою «Отче наш» у виконанні хору ЧДКА «Доместик» (диригент студент-випускник Р.Нагірний). Дальше слово надали ректору Академії о. Дмитру Подобі. Отець привітав батьків і абітурієнтів у нашому закладі. У своєму зверненні ректор подякував матерям за кожного студента, якого вони направили в стіни духовної академії. О. Дмитро став ректором зовсім недавно і тому розказував про деякі зміни у щоденному житті студентів.

Опісля вступного слова ректора почався святковий концерт для матерів. Більшість студентів, зокрема випускники, змогли показати своїм матерям і кандидатам на вступ чого вони  навчилися за три роки у стінах цього закладу. В ході концерту прозвучали з уст студентів ІІІ курсу ряд вокальних творів, показав свої досягнення у грі на фортепіано студент І курсу Паламар Віталій, виконуючи твір,присвячений матерям, «Шарманка». Випускники показали свою майстерність у керуванні хором Дяківської Академії.

 

Коли всі твори були виконані, студенти всіх курсів у знак подяки за безкорисливу любов та за ніжне серце, віддане їм, подарували матерям червоні троянди. Ведучий, від імені всіх студентів, побажав матерям доброго здоров’я і великого людського щастя. Після подячних слів студенти-випускники В. Микуляка та П. Костюка виконали пісню «Я піду з Христом, моя мамо». На обличчі кожної мами, а також ректора академії, виднілися сльози радості за своїх дітей.

На завершення святкової зустрічі прозвучав твір «Боже Великий Єдиний», у виконанні хору «Доместик», диригент студент-випускник П. Бобесюк. Хочу підкреслити те, що цим концертом студенти академії надзвичайно вдало репрезентували свій заклад перед абітурієнтами і показали всі свої вміння батькам.

Опісля концерту ректор, о. Дмитро Подоба, представив кураторів кожного курсу, а також надав слово для прочитання наказу віце-ректору з навчальної частини Марії Володимирівні Бик. У наказі йшла мова про випускні іспити і про склад кваліфікаційної комісії. До слова був запрошений і віце-ректор з духовної частини о. Володимир Заболотний. У своєму зверненні він говорив про важливість місії дяка-регента, катехита. А також дякував батькам за їхніх дітей.

По закінченні цього дійства студенти разом з батьками розійшлися по аудиторіях своїх курсів, де зустріч продовжували куратори груп. В основному наставники говорили про успішність студентів та про важливість підготовки до наступаючих екзаменів.

О. Дмитро (ректор ЧДКА) залишився на розмову з абітурієнтами. Вступники ще побули в Академії для того, щоб роздивитися умови, в яких вони будуть проживати після вступу. На цьому свято закінчилося, а пам'ять про цей день в спогадах студентів залишиться на довго…  

Святковий день «Відкритих дверей» https://buchacheparchy.org.ua/ Super User