Сказав Господь своїм учням: «Ідіть і хрестіть всі народи в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа»(Мт. 28,19). І розійшлися учні в усі кінці землі, роблячи так, як їм заповідав Господь. Один з апостолів на ім’я Андрій – Первозванний, прийшов на землі Київської Русі і прорік, що на цьому місці виросте велика держава, яка прославлятиме Господа і служитиме Йому твердо і непорушно.

Так в VII ст. повстала могутня держава – Київська Русь. Проте, ще довго люди жили без Христа і служили видуманим божкам. Про це писав Нестор-літописець у «Повісті временних літ».

Аж у 988 р., за правління князя Володимира Великого і його бабусі княгині Ольги відбулося хрещення всієї Русі-України у духовному Йордані – річці Дніпрі. З того часу почалася духовна розбудова України: будувалися церкви, монастирі, бібліотеки, семінарії…

Пройшло вже 1020 р. з того, Богом благословенного дня, для України і для українців, які продовжують прославляти і гідно нести ім’я християнської держави.

З нагоди святкування цієї величної дати в м. Чорткові, в приміщені мед коледжу ім.. І. Пулюя, була проведена конференція між студентами ІІ-ІІІ курсів коледжу та студентами ІІІ курсу ЧДКА ім.. свщмч. Г. Комишина. У своїх доповідях студенти висвітлювали свої думки та переживання, щодо хрещення Русі та його наслідків у теперішньому житті українців. Теми доповідей колосилися розмаїттям думок, були надзвичайно цікавими та змістовними. На протязі двохгодинної конференції можна було почерпнути багато корисної інформації про церкви Чортківщини і України, а також про Львівський псевдо собор 1946 р., та багато чого іншого. А між доповідями хор ЧДКА, під керівництвом п. Ігоря Крикніцького, виконав декілька духовних творів. Заключне слово було надане викладачеві догматичного богослов’я у ЧДКА, керівникові доповідей студентів академії п. В. Білінчуку, де він подякував усім організаторам та учасникам конференції і закликав проводити побільше подібних заходів за участю молоді м. Чорткова, з закликом «якщо Господь з нами, то хто проти нас» ставатися все більше християнами та гідними синами і дочками своєї держави!

Дармограй Ігор
студент ІІІ курсу

«Всі ви, що в Христа Хрестилися – у Христа Зодягнулися...» https://buchacheparchy.org.ua/ Super User