«Молімося з вірою за зцілення ран війни», - владика Василь Тучапець, ЧСВВ

19 листопада 2023 р. Б. Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Преображення Господнього, в обителі отців Василіян, в м. Чорткові, очолив владика Василь Тучапець, ЧСВВ - екзарх Харківський.

Роздумуючи над недільним Євангелієм, єпископ промовив: «Ця жінка доторкнулася до Христа особливим дотиком, не випадково, а з наміром, бо хотіла зцілення, з переконанням і вірою, що Господь допоможе їй одужати. І так сталося. Через зцілення Ісус нам показує наскільки важлива є віра. Через віру людина отримує різні благодаті, не тільки зцілення. І Яірові Господь каже: «Не бійся, тільки віруй!», — де знову ставить акцент на віру. Через воскресіння дочки Яіра Божий Син показав, що має владу над життям і смертю, і як сильно прагне спасіння світу».

Владика Василій пригадав всім про українського святого свщм. Йосафата: «Віра, в особливий спосіб, проявляється в житті святих. Цього року ми святкуємо ювілей — 400 років від дня смерті свщм. Йосафата Кунцевича, ЧСВВ. Це є великий святий нашого українського народу 16 століття. Він, бувши монахом василіянином, ставши архиєпископом, удостоївся мученицької смерті за єдність Церкви Христової та став святим всієї вселенської католицької церкви. Його віра виявлялася в молитві. Кожного дня молився ціле церковне правило, а також на самоті читав Слово Боже і мав глибокі стосунки з Господом. Вирізнявся великою турботою про чистоту своєї душі та серця, тому часто сповідався і єднався з Ісусом у Євхаристії. Піклувався про єдність Церкви та народу, а слова Христа «Щоб вони були одно», - були його життєвим дороговказом. За що і загинув».

«Бажаю, щоб завдяки його вірі й заступництву, ми зростали у вірі та плекали єдність в церкві та народі. Особливо потребуємо благодаті для нашого народу в теперішньому часі, коли вже півтора року йде війна. Наші люди теж глибоко зранені в різний спосіб, молімося з вірою за зцілення ран війни: за наших воїнів, матерів, дітей, дружин, за оздоровлення ран душевних і за свої особисті потреби, щоб і ми почули слова Спасителя: «Дочко, сину, віра твоя спасла тебе, іди в мирі»», — завершив архиєрей.

Пресслужба Бучацької єпархії УГКЦ

«Молімося з вірою за зцілення ран війни», - владика Василь Тучапець, ЧСВВ https://buchacheparchy.org.ua/images/2023/271123/007.jpg#joomlaImage://local-images/2023/271123/007.jpg?width=1280&height=720 Super User