Катехити Бучацької єпархії взяли участь у Всецерковній конференції «КАТЕХИЗА І ДОМАШНЯ ЦЕРКВА»

З 7 липня до 9 липня 2023 р. Б. у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа відбулася  Всецерковна конференція «КАТЕХИЗА І ДОМАШНЯ ЦЕРКВА”. Для Патріаршої катехитичної комісії, яка організувала цей захід у співпраці з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ, ця конференія є ювілейною – цього року комісія відзначає своє 25-річчя.

На початку конференції було зачитано звернення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава: «З почуттями поваги і вдячності вітаю вас у нашій зраненій війною країні. Український народ досі зазнає російської агресії і змушений відповідати на щоразу складніші виклики, докладаючи неймовірних зусиль.Війна, крізь яку ми проходимо, зачіпає всі сфери життя нашого народу, зокрема віру, Церкву та катехизацію. Тож ми маємо виявляти велику мужність, відвагу та повну довіру до Господа, щоб знаходити сили працювати над подальшим духовним зростанням».

«Сьогодні перед катехизацією постають важкі питання, – зауважив Блаженніший Святослав. – Як навчати дітей та молодь миру та прощення? Як зберегти єдність Церкви? Як підтримати родини, які втратили близьких, та відродити віру в майбутнє? Адже наші сім’ї зазнають великих випробувань через розлуку з рідними, через страх за майбутнє та жахіття війни.Війна відкриває нам можливість глибшого розуміння християнської родини як домашньої Церкви. Як ми можемо підтримати родини, коли багато чоловіків на фронті, а жінки з дітьми змушені перебувати за межами України? Як надавати духовну підтримку та забезпечити наставництво в умовах постійного стресу та нестабільності? Ці виклики потребують нашої уваги, зусиль та пошуку інноваційних підходів».

«Реалізуючи місію і служіння Патріаршої катехитичної комісії, час проведений на цій ювілейній конференеції є відповіддю на прагнення Синоду єпископів 2022 року, щоб Церква здійснювала свою мандрівку спільно із сім’ями. Саме тому ми обрали тему «Вшанування сімей: катехиза і домашня церква», як головний напрямок нашого зібрання». – наголосив у вітальному зверненні голова ПКК УГКЦ владика Давид (Мотюк).

Відзначаючи ювілей нашою конференцією, заохочую Вас задуматись найперше над Пресвятою родиною, а, відтак, і над власними сім’ями. – сказав владика. – Визнайте, як це гарно, правдиво і добре бути сім’єю сьогодні, і якою незамінною є сім’я для життя цього світу, і для реалізації Божого плану спасіння людства.

Відзначаючи ювілей нашою конференцією, заохочую Вас задуматись найперше над Пресвятою Родиною, а, відтак, і над власними сім’ями. Визнайте, – наголосив владика Давид. – як це гарно, правдиво і добре бути сім’єю сьогодні, і якою незамінною є сім’я для життя цього світу, і для реалізації Божого плану спасіння людства».

Під час конференції було представлено документ «Напрямні для катехизації», переклад якого здійснила Патріарша катехитична комісія. Документ присвячений значенню і ролі євангелізації та катехизації в сучасному світі. Він є вагомим дороговказом на шляху зростання у вірі, формації, служіння, свідчення та звіщання Євангелія для кожного, хто катехизує.

Питанню катехизації сім’ї та свідченню окремих сімей про їх Домашні Церкви були присвячені перші два дні конференції. На третій день конференції найкращі катехити єпархій всієї УГКЦ отримали грамоти з рук Владики Давида Мотюка, Голови Патріаршої Катехитичної Комісії УГКЦ

Головні думки та результати праці у малих групах під час конференції будуть опубліковані на сайті ПКК УГКЦ найближчим часом.

За матеріалами сайту Патріаршої Катехитичної Комісії УГКЦ

Катехити Бучацької єпархії взяли участь у Всецерковній конференції «КАТЕХИЗА І ДОМАШНЯ ЦЕРКВА» https://buchacheparchy.org.ua/images/2023/110723/011.jpg#joomlaImage://local-images/2023/110723/011.jpg?width=1280&height=720 Super User