Ще з прадавніх часів чернече життя і діяльність Василіян тісно пов'язані з Христовою Церквою у різних частинах України.

У монастирських хроніках є відомості, що з 1720 року отці Василіяни,  жили та євангелізували у Луцьку, де вже мали свій монастир, посвячений св. Івану Богослову. Враз з важкими часами та ліквідацією нашої Церкви і монастирів, занепадало чернече життя.

Місія отців Василіян на Волині після виходу нашої Церкви з підпілля відродилася після 150-річної перерви. Оскільки колишній монастир не вдалося повернути,  Отці Василіяни переїхали жити в іншу частину Луцька, 55-ий мікрорайон на вул. Карпенка - Карого 5. Тут вони зробили на основі металевого вагончика, тимчасовий монастир із трьох кімнат. З 1995 року служив о.Григорій Бардак ЧСВВ. Цього ж року, ченці розпочали зведення монастиря і величавого собору св. Василія Великого. Його наступником став о. Дмитро Григорак ЧСВВ, тодішній ігумен, а нині Апостольський Адміністратор Бучацької Єпархії УГКЦ. Саме о. Дмитро зорганізував та провів основну частину будівництва церкви та монастиря.

На даний час настоятелем монастиря та церкви є о. Терентій Цапчук ЧСВВ, який ревно продовжує будівництво величавого храму. З Ласки Божої та щедрості жертводавців і фундаторів вдалося закінчити будівельні роботи частини монастиря, де служать Господеві та Українському народу, враз з своїм настоятелем, о.Григорій Бардак ЧСВВ та о. Атанасій Кулинич ЧСВВ. Тепер завершується будівництво нижньої церкви, яке планується закінчити до 5 жовтня 2008 р. Б.

Подав о. Симеон Манько ЧСВВ
секретар Апостольського Адміністратора Бучацької Єпархії УГКЦ

Розвиток Христової Церкви на Волинських землях. https://buchacheparchy.org.ua/ Super User