Як важко на душі –
Звернися до Христа,
Звернись до Бога.
Відкрий у серці своїм Божі крила,
В молитві піднесись до Бога.
Живи в любові,
Не втрачай надії,
Будуй для Бога свої мрії,
Даруй для Бога всіх людей.
У тиші ти знаходь любов,
У кожнім слові ти даруй тепло,
В своїх думках
Відкинь усі спокуси.
Твори добро, відкинь все зло,
В житті своїм май Бога,
ВІРУ, НАДІЮ, ЛЮБОВ!!!


Читаємо в Святому Писанні, щоб діти слухались своїх батьків у Господі, щоб шанували батька й матір. Такий приклад вчить того, щоб діти були добрими наслідниками Слова Божого, щоб вони виконували лише волю Отця Небесного, а воля Отця – через земних батьків, священиків та вчителів привести їх до Царства Небесного.

Дуже важливо, щоб діти розуміли, що можна, а що ні, де хороша компанія, а де погана, де добро, а де зло.

Нашим дітям потрібно донести таке розуміння, з ними треба спілкуватись, показувати добрий приклад, вказати, що Бог – це НАЙВАЖЛИВІШЕ В ЖИТТІ. Саме  з такою метою з Івано-Франківська до Мельниці-Подільської прибули молоді сестри-катехитки Анна Авдієвська, Наталія Заліська, Христина Лудчак на чолі з бр. Василем Германюком,  який, доречі, дуже багато зробив і робить для нашої молоді, зокрема, створив Греко-Католицьке Молодіжне Товариство «ЦВІТ».

Протягом п`яти днів вони проводили в приміщенні актового залу місцевої школи молодіжну «ДУХОВНУ ВІДНОВУ». Батькам, чиї діти були присутні на цих науках, було надзвичайно приємно знати, що їхні діти «з Богом».

Якщо, скажімо, першого дня на зібранні кількість молоді досягала сорока чоловік, то з кожним днем кількість бажаючих слухати науки зростала. А що цікаво – навіть приходили випускники школи та брали активну участь у тому, що відбувалось.

Першого дня в дуже цікавій формі було організоване знайомство. Зрештою все, що проводилося, а це ігри, конкурси, співи, тести в поєднанні з наукою про Бога та молитвою робило ці зустрічі дуже «незвичайними» і дозволяло легко приймати Слово Боже, яке відразу ж глибоко проникало в молоді серця.

Окрім праці в школі місіонерки відвідали дитячий будинок-інтернат.

Я була присутня кожного дня і чесно кажучи була вражена, як юні місіонерки працювали для того, щоб зацікавити сучасну молодь, яка мала різні вікові категорії, проте катехиткам це добре вдавалося.

 

Не можу не сказати і про інтеграційні танці, тобто танці, які вчать дітей спільних рухів, відповідно життя в спільноті, де все залежить від кожного руху, поведінки, від якої часто залежить життя. Спочатку танцювали лише дівчата, потім почали захоплюватись і хлопці. Після опанування навиків кількох танців, молодь просила щоб якнайдовше продовжувати музику. Уявіть собі картину, як дев`ятикласник  танцює з шестикласницею чи навпаки і в під час прослуховування однієї мелодії всі перетанцювали з усіма.

Також хочу розповісти про те що не могли бачити ні бр. Василь, ні сестри-катехитки, як учні в перервах між уроками в зустрічалися в коридорі й обговорювали почуті науки з «Духовної віднови» і взявшись за руки танцювали інтеграційні танці.

Мали місце і вчительські відгуки. Вчителі, спостерігаючи за позитивними змінами в поведінці учнів були навіть дещо здивовані, ще б пак, діти ж, ходячи на «Віднову духа», приймали до своїх сердець Бога, саме Він почав змінювати молодих людей.

Останнього дня зібрань була організована «Українсько-релігійна дискотека» під назвою «Звернися до Бога» і солодкий фуршет на завершення, за що велике спасибі нашим ініціаторам. Цією дискотекою було показано, що українська музика є приємніша за ту, яку «крутять» на клубних дискотеках, а релігійна естрада – заставляє всіх роздумувати про любов Христову до своїх дітей. Організатори показали, що відпочивати треба з Богом.

Хочу скласти велику подяку як від себе особисто, так і від усіх учнів нашої школи брату Василю за його ініціативу, сестрам-катехиткам, Наталі, Христині та Анні за приїзд і великі позитивні зміни нашої молоді, за те, що розповіли про Бога, навчили любові, зробили кращими, показали, де шукати Христа.

Подяка також і цвітянам, які старалися всім чим могли, що ця молодіжна «Духовна віднова» відбулася в Мельниці. Зокрема дякуємо батькам тих цвітян, в яких сестри-катехитки проживали.

Пам`ятайте Господь завжди кличе дітей до праведного життя, кличе до Спасіння. Молімося за них – вони є майбутнім Світу, від них буде багато чого залежати, а якщо Бог буде з ними, то все буде якнайкраще.

 

Прокинулась душа…

Молитва і духовний спів,

Прослава Бога на устах,

Зникають всі тривоги

До Бога всі ведуть дороги,

Бо це «Духовная віднова».

Наталя, Аня і Христина –

Три наші дорогі сестри

З молитвою, з проханнями до Бога

Ведуть всіх нас у ці погожі дні

І молодь наша вже не спить в грісі.

З`єднались в колі

«Цвіт», «Обнова», «Ангелятко»,

Спільнота «Єгільдія Святого»,

Наші вчителі та наші діти –

Наше майбуття.

У Бозі разом

Ми складем своє життя

Усі свої думки,

Всі свої мрії та надії

У нашій християнській вірі.


Стаття –
ЛУНГУЛ Наталія Григорівна,
Організатор позашкільної роботи

Вірші –
Б`ЯЛКОВСЬКИЙ Станіслав Михайлович,
Голова Духовної секції ГКМТ «Цвіт»
смт. Мельниця-Подільська

МОЛОДІЖНА «ДУХОВНА ВІДНОВА» в смт. Мельниці-Подільській https://buchacheparchy.org.ua/ Super User