З 20 по 22 травня 2008 року, у відомому Марійському відпустовому місті Марія Повч в Угорщині проходила зустріч єпископів Східних католицьких Церков Європи. У зустрічі взяли участь понад 30 єпископів та апостольських адміністраторів з Білорусі, Італії, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Угорщини, України та Чехії.

Колись найбільш відомою і вшанованою в Мукачівській єпархії була ікона Богородиці Маріяповчанської, намальована закарпатським іконописцем Стефаном Папом у 1676 р. Після чуда сльозоточіння ікони Богородиці в намісному ряді руської приходської церкви 1696 р. села Марія-Повч (сучасна Угорщина), вона стала чи не найбільшою святинею для вірних тодішньої Мукачівської єпархії. З найвіддаленіших куточків Карпат до неї сходилися люди засвідчуючи свою віру і любов до свого обряду, адже останній був і одною з головних форм власної самоідентифікації. Однак, з 1918 р., після входження Закарпаття до складу новоствореної Чехословацької республіки, найбільша святиня єпархії опинилася за кордоном.

 

Українську делегацію очолював Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк). Бучацьку Єпархію представляв Апостольський Адміністратор о. Дмитро Григорак, ЧСВВ. Протягом трьох днів греко-католицькі єпископи України, Білорусі, Італії, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Угорщини та Чехії розглядали богословські та душпастирські аспекти Святої Тайни Сповіді.

Зустрічі католицьких єпископів східного обряду, такого плану відбуваються кожного року в різних місцях. Цього року кожного дня Літургія служилась на іншій мові, а у день відкриття, 20 травня, в Маріяповчанському храмі була відправлена Свята Літургія в українському обряді, яку очолив Високопреосвященніший Владика Ігор при співі хору Львівської духовної семінарії Святого Духа.

У середу, 21 травня, Божественну Літургію очолював Владика Керестеш, єпископ-емерит Гайдудорозької греко-католицької єпархії в Угорщині в м. Ньіридьгаза, а проповідував кардинал Петер Ердо, Архиєпископ Ештергому-Будапешту, примас Римо-католицької Церкви в Угорщині. Закінчилась зустріч греко-католицьких єпископів Європи Службою Божою церковнослов’янською мовою, яку відслужив владика Мілян Шашік в м. Гайдудорог, проповідь виголосив Владика Віржіл Берчеа, з Орадеа-Маре, що в Румунії.  

Зустріч єпископів Східних католицьких Церков у відпустовому місці Марія Повч (Угорщина). https://buchacheparchy.org.ua/ Super User