В мальовничому містечку Борщів Тернопільської області зведено ще один храм греко-католицькою громадою. Розпочалася будова храму Св. Івана Хрестителя в 2000 році з нагоди 2000 літнього ювілею Різдва Христового, але будівництву передувала одна історія, яка сталася ще за довго до початку будівництва. Зі слів п. Надії Левчук, яка проживає в сусідньому селі, їй приснився сон, що на тому місці, де зараз є зведений храм, вона бачила Христа, який стояв на цьому місці. В той час ніхто ще не думав та не планував ніякого будівництва, лише через деякий час парафіяни вирішили побудувати на цьому місці храм.

Павлюк Іван Миколайович взявся за проект майбутньої церкви, як архітектор він накреслив креслення та зробив проект цього храму. Із 12-и проектів, які були представлені на конкурс, проект п. Івана зайняв 1-ше місце на обласному рівні.

 

Пан Іван зі своєю дружиною Ярославою Петрівною майже весь свій вільний час присвятили будівництву церкви, а до допомоги їм стали парафіяни Паляниця Анатолій Миколайович, Трибель Володимир Богданович та інші, які своїм власним коштом та силою своїх рук звели величаву красуню – церкву св. Івана Хрестителя.

За задумом Івана Миколайовича хрести на куполах мають світитися, на дзвіниці з чотирьох сторін мають бути годинники, а в центрі буде стояти монах, який буде дзвонити в дзвін та й ще багато інших задумів є у пана Івана, які він надіється втілити в життя для прослави Всемогутнього Небесного Отця.

 

На даний час парафіяни працюють над тим, щоб поштукатурити церкву ззовні та з середини, а потім потрібно зробити ще опалення та ще багато іншої роботи залишається на майбутнє, адже, не маючи ніякої фінансової підтримки, храм було зведено на пожертви парафіян.

Поєднання стародавнього стилю будування церков із сучасним надає храмові особливого колориту та своєрідного архітектурного забарвлення, яке милує око всім відвідувачам. Після завершення будівництва він стане ще однією архітектурною перлиною церковного будування, яка пронесе у віки Христову віру, збереже християнські моральні принципи та засади для майбутніх поколінь.

Церква св. Івана Хрестителя. https://buchacheparchy.org.ua/ Super User