У зв’язку з подіями, які відбувалися з 7 по 12 листопада на парафії Преображення Господнього неодноразово «група Догнала» намагалася священнодіяти та зводити в блуд слабких і нестійких у вірі. Розносили не правдомовні брошури наклепницького характеру, даючи згіршення всім, а зокрема студентам та учням у навчальних закладах.
Їхні вчинки спонукали вірних греко-католиків захистити свій храм та створити нормальні умови для можливості богослужінь. Присутність так званих «монахів і монахинь» на території подвір’я храму зумовила вірних зробити все можливе для того, щоб УГКЦ не терпіла більше зневаг та наруг від тих, хто наважився зневажати їхні святині.
«Група Догнала» самовільно заходить до храму і чинить недозволені їм богослужіння, після чого священики УГКЦ змушені все окроплювати свяченою водою. Більше того, ті люди, які поважали і слухали свого попереднього пароха, а сьогодні мають вже назначеного Апостольським Адміністратором о. Дмитром Григораком нового священика о. Андрія Лемчука, та бажають слухати і відправляти богослужіння згідно ритму літургічного року. І тому о. Андрій Лемчук в п’ятницю 12 листопада 2010 р. Б. у співслужінні о. Романа Гончарика та о. Володимира Білінчука за присутності вірних відправляв Св. Літургію в храмі Преображення Господнього.
Біля 1400 на території храму почали знову появлятися так звані «монахи» та жінки в монаршій одежі, яка аж ніяк не відповідала їхній поведінці. Згодом вірні громад УГКЦ м. Чорткова витіснили непроханих гостей із подвір’я храму, а міліція не допустила до сутички.
Вірні поводили себе мирно, пам’ятаючи, що перед ними стоять колишні їхні брати у Христі, які, на жаль, всіма своїми вчинками показали, що не вірять у Христа і заповіді його не зберігають. Їхні прокляття і анатеми вірні не брали під увагу, а молилися за тих, хто їх проклинав, бо розуміли стан їхніх душ у тяжких гріхах без Божої ласки.
Ситуація закінчилася тим, що були написані заяви обох сторін до РВ УМВС м. Чорткова.
Священики закликали вірних до молитви і до спокою, щоб не допустити дестабілізації і зберегти порядок не тільки на парафії і в місті, а найперше у власній душі, пам’ятаючи слова ап. Павла: «Пильнуйте, щоб ніхто не залишився без Божої благодаті, щоб якесь гірке коріння, пустивши паростки угору, не наробило заколоту та щоб не заразило багатьох»
(Єв. 12, 15-17)