«Прагнемо застановитися над сутністю Східних Католицьких Церков, беручи до уваги богословські, канонічні та душпастирські аспекти, щоб краще здійснювати нашу місію в рамках Католицької Церкви і успішніше виконувати наше душпастирське служіння», − такими словами окреслив Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, мету зустрічі Східних Католицьких Єпископів Європи. За словами Владики Богдана, рішення розглянути ширше коло питань, пов‘язаних із життям і діяльністю Східних Католицьких Церков, було прийнято минулого року.
Нагадуємо, що 4 листопада 2010 року у столиці Болгарії місті Софії розпочалася ХІІІ Зустріч Східних Католицьких Єпископів Європи, яка збіглася з відзначенням 150-ї річниці поєднання з Римом Болгарської Греко-Католицької Церкви. Представники 13 Східних Католицьких Церков свого права дискутують над темою «Критерії церковності Східних Церков сьогодні». У рамках обговорень йтиме мова і про душпастирські структури для мігрантів східного обряду.
У зустрічі беруть участь, зокрема греко-католицькі єпископи з України. Представником від Бучацької єпархії, був Апостольський Адміністратор о. Дмитро Григорак ЧСВВ. Серед присутніх були також, єпископи УГКЦ з Європи, ієрархи інших греко-католицьких Церков континенту та маронітський архиєпископ Кіпру. Апостольську Столицю представляють Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації Східних Церков та її Секретар Архиєпископ Циріл Василь, ТІ, Архиєпископ Антоніо Вельйо, Президент Папської ради у справах мігрантів та подорожуючих. У зустрічі також бере участь Кардинал Петер Ердьо, Архиєпископ Будапешта-Ештергома, який очолює Раду Єпископських Конференцій Європи.
Слід відзначити, що попередні зустрічі були присвячені богословським роздумам над Святими Тайнами.
Наприкінці нагадаємо, що у Католицькій Церкві є Церкви свого права, які перебувають у повному сопричасті з Римською Церквою, але відрізняються від неї формою літургійного богослужіння, канонічною дисципліною, термінологією та богословською традицією. Сьогодні є 24 Церкви свого права в усьому світі у повному сопричасті з Римом, 15 з них − візантійського літургійного обряду (14 присутні в Європі).
Департамент інформації УГКЦ