З хрестом і мечем! ― За Україну!»: Митрополит Ігор освятив прапор пластового куреня «Орден Хрестоносців» імені Митрополита Андрея Шептицького

«У Соборі Святого Юра 5 листопада 2022р. відбулося освячення курінного прапора пластового куреня «Орден Хрестоносців» імені Митрополита Андрея Шептицького. Освячення відбулося під час Архиєрейської Літургії, яку очолив Митрополит Ігор. Йому співслужив Єпарх Бучацький Дмитро Григорак, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії Теодор Мартинюк, священники з Капеланської служби Пласту та духовенство Львова.

Знаково, що ця урочистість відбулася тепер коли поминаємо Митрополита Андрея Шептицького і з особливим трепетом складаємо молитви прослави Праведника.

На своїй сторінці «Ордену Хрестоносців» у фейсбуці пластуни зазначили:

«Це дійство є особливим, оскільки воно не лише об’єднує всіх Хрестоносців навколо спільної ідеї ― Бог і Україна, яка втілюється в знамені прапора, а й нагадує нам про наш обов’язок перед майбутнім України».

Владика Дмитро Григорак у своїй проповіді коротко окреслив історію «Ордену Хрестоносців», акцентувавши зокрема:

― Вітанням цього ордену ― «З хрестом і мечем», відповідь ― «За Україну!». Їхня мета ― боротьба і утвердження Української Держави, воля України. Спосіб досягнення цього ― духовний і фізичний, тобто із мечем в одній руці, з хрестом ― в іншій. У декларації, яку прийняли незадовго після заснування «Ордену Хрестоносців», зазначено: «розуміємо активне включення в процес духовного відродження всого світу на християнських засадах». Патроном цього ордену обрали етнарха нашої нації ― Митрополита Андрея Шептицького.

Цей орден мав і має великий вплив на увесь «Пласт». Він діє у трьох сферах: виховничій, адміністративній, програмно-теоретичній.

― У наш час клич «З хрестом і мечем» ― «За Україну!» має своє особливе значення. Дійсно, без меча ми себе сьогодні не захистимо. Та без Божої опіки, Божої помочі не досягнемо перемоги. Девіз всього «Пласту» ― «за Бога і за Україну» ― є нині по-особливо значимим. Пластуни зобов’язуються утверджувати ці ідеали ― Бога і Україну ― в особистому житті, в житті своїх родин, спільнот, суспільства і держави. Не так легко цього досягати. Сьогодні пластуни своєю кров’ю і навіть смертю на полі бою утверджують вірність Україні. Увесь «Пласт» став волонтерською спільнотою, яка робить усе, щоб там, на фронті, ми змогли вистояти і перемогти, ― наголосив владика Дмитро. ― Вірність Богові ― бути відданим вірі й моралі. Обстояти ці ідеали ― Бога і Україну ― це завдання кожного пластуна, особливо членів «Ордену Хрестоносців». І нині, в Соборі Святого Юра, де в крипті лежать останки Митрополита Андрея і Патріарха Йосипа Сліпого, відновимо і утвердимо нашу вірність Богові та Україні. Для цього ми є в «Пласті», в цьому ордені. В цей переломний для України і світу час варто утвердити вірність тим ідеалам, за які наші воїни, серед яких багато пластунів, віддають своє життя. Саме вірність Богові вирішує хід цієї боротьби і нашої перемоги. Віра в Бога ― це фундамент, на якому стоїмо. Тож хай Господь благословить весь наш «Пласт» і «Орден Хрестоносців», нехай провадить своєю батьківською, потужною, лагідною, милосердною рукою через усі буревії і виклики нашого сьогодення, та веде нас до повної перемоги!

Завершилася Божественна Літургія спільним виконанням Духовного Славню «Боже Великий».

Митрополит Ігор, благословляючи пластунів, наголосив:

― Ми живемо в трудний час, тому особливо маємо молитися за поглиблення нашої любові до України. Бог знає, як нас привести до перемоги, а ми молімося, покладаймося на Всевишнього. Хай Господь вас усіх благословить у вашому служінні. Моліться за прославу Митрополита Андрея, йдіть шляхом його вчення!

Від Ордену Хрестоносців Митрополиту Ігорю вручили ювілейну медаль, яку випустили з нагоди 75-ліття заснування ордену та книгу з історією пластового служіння.

Опісля пластуни зі священниками зійшли в крипту і склали спільну молитву біля місця захоронення патрона куреня Митрополита Андрея Шептицького.

Довідка:

«Орден Хрестоносців» був заснований шістнадцятьма пластунами у березні 1946 року. Ці пластуни переживши Другу Світову Війну, переїхали з території Західної України в Європу. Більшість із них мали 18-20 років ― були вступниками університетів і семінарій.

Вже у 1948 році членами Ордену були пластуни з США, Канади, Франції і Бельгії, а згодом — Аргентини, Австралії і Португалії.

У 2002 році, з утворенням Великої Української стежі, починається період діяльності куреня в Україні.

«З хрестом і мечем! ― За Україну!»: Митрополит Ігор освятив прапор пластового куреня «Орден Хрестоносців» іме https://buchacheparchy.org.ua/images/2022/071122/015.jpg#joomlaImage://local-images/2022/071122/015.jpg?width=1152&height=768 Super User