Преосвященний Владика Димитрій очолив Архиєрейську Святу Літургію у храмі Пресвятої Єіхаристії в м. Хоросткові, з нагоди 10- ти річного ювілею християнсько- молодіжної спільноти «Еммануїл».
Під час проповіді єпископ наводив паралелі з життя Святого Антонія і життя молодої сучасної людини: «Сьогодні 10-ти річний ювілей спільноти, це не так вже й багато. Це вік дитини, підлітка, який доростає до повноліття. Який зв'язок може бути між святим Антонієм і молоддю тепер? Він пішов в монастир коли йому було 20 років. Він був багатий юнак, мав велику спадщину від батьків. Яка причина?».
Далі єпископ вияснював: «Сім'я, родина, кар'єра - це добрі речі, але чому люди і сьогодні йдуть в монастир? Вони там моляться, бо молитва - це дія, яка запрошує Бога діяти так, як Бог цього хоче. Ніхто не йде в монастир з примусу, чи з епатажності. Жити в монастирі для нормальної людини без Божої ласки є ненормально. Це Бог запрошує, не залякує, не змушує. Запрошує тихим покликом, почуттям людського серця, так, як кохання, це не поясниш словами, їх замало. Любов не змушує, а дає вибір. Хто відчуває поклик каже: «Так, лишається сім'ї, кар'єри».
Єпарх Бучацький продовжив: «Бог дає покликання, щоб спасти людину, але і також дати відповідь світові, хто є людина. Хтось каже, що людина – це homo sapiens, чи богоподібна людина. Людина має тіло, душу і дух, каже апостол Павло. Це здатність людини відчувати Бога. Ми є здатні спілкуватися з Творцем, який створив цілий світ. Якщо людина контактує з Богом, Він дає можливість бути щасливою без сім'ї, без чоловіка, жінки, це здатність людини перебувати з Богом у спілкуванні. Якщо тіло не тренуєш, воно деформується, так і духа, якщо не тренуєш, він занепадає. В монастирях люди є щасливі без світових речей. Антоній жив 20 років в пустелі, в Єгипті, і вийшов до людей, як зрілий, мудрий чоловік. До нього йшли мудреці, вельможі і питалися поради. Імператору Костянтину святий Антоній не боявся написати: «Не покладайся на власні сили. Милосердям купи небо».
«Хто є людина? Сьогодні нам нав'язують гендерну ідеологію, яка заперечує сутність богоподібної людини. Це є абсурд, як комунізм , фашизм. Тоді це коштувало сотні, тисячі людських життів, бо вчасно не зреагували. Важливо і нам не приспати свою вразливість на почуття власної людської гідності, яку створив Господь», - підкреслив владика Димитрій.
Вкінці єпарх Бучацький ще раз привітав молодь, яка веде активне християнське життя під дбайливим мудрим проводом духовних наставників, та побажав їм гідно проживати своє християнське життя щодня.
Прес-служба Бучацька єпархія УГКЦ