«Наше ім'я означає нашу особистість. Зазвичай, ми носимо імена святих і, знаючи їхнє життя, намагаємося бути до них подібними», - сказав Владика Димитрій (Григорак), ЧСВВ під час проповіді в Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла, в м. Чорткові, 14 січня 2021 р. Б..
Далі єпископ розповів: «Вшановуємо сьогодні пам'ять Василя Великого, який дуже спричинився до розвитку богослов'я, до укладання «Символу віри». Святий Василій Великий був зачинателем організованого монашого життя, де є спільність братів і головою є сам Христос. Багато Чинів і Згоромаджень і сьогодні будують свої правила на правилах Василія Великого. Теперішній «Карітас» теж бере початок від колишніх спільнот, у яких монахи безкорисно служили потребуючим. Його ім'я означає цар, імператор. Батьки Василія, хоч були заможні і при владі, були дуже глибоко віруючі. Василій Великий мав багато дарів і талантів, блискучу науку, проте всі свої таланти і знання він віддав Богові на славу. Його одноліток Юліан, який теж був при царському дворі, але не мав батьків і християнином він не став, йому не передали віру в живого Бога.
Юліан теж мав таланти і високі знання, як і Василій Великий, але був інший. Один йшов по Божій дорозі, а другий по поганській. Юліан став імператором християнської імперії і хитро почав переводити її на поганський шлях. Закон про релігійну толерантність, ним виданий, нищив віру. Подібно, як це робиться і зараз».
Підводячи підсумок, владика Димитрій повчав: «Аналізуючи життя цих двох осіб, бачимо наскільки є важливо дати людині правильну орієнтацію в житті ще з дитинства. Дві протилежні дороги цих двох людей давали свої плоди згідно їхнього життя. Говорімо з дітьми по-дорослому, пояснюймо, що таке добро і що таке зло. Вводімо їх самі у доросле життя, бо це зроблять інші і неправильно. Гляньмо нині і на себе, по якій дорозі ми йдемо. Скажімо собі правду. Бог дав нам життя, віру, чи ми це цінимо? Дивлячись на цих двох людей, маємо чітко знати, хто ми і для чого ми живемо».
Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ