На світанку, 28 серпня 2020 р. Б., у свято Успіння Пресвятої Богородиці, на 55-му році земного життя і 27-му священничого служіння, упокоївся в Бозі о. мітрат Григорій Полоз, багатолітній парох парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Оришківці та парафії Пресвятої Трійці с. Майдан.
На парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Оришківці о 16:00 год. розпочався чин священичого парастасу, за упокій душі митрофорного протоієрея отця Григорія, який відслужили о. Микола Полоз та о. д-р Микола Слободян. Заупокійний парастас о 20:00 очолив Преосвященний Владика Іриней (Білик), ЧСВВ - Єпископ Канонік Римської Папської Базиліки Santa Maria Maggiore у співслужінні священнослужителів Бучацької єпархії УГКЦ.
Звертаючись до присутніх, Владика Іриней сказав: «Хіба можемо сумувати, коли Він перейшов до місця квітучого, до місця світлого, де немає смутку і печалі? Найкращим спогадом для о. Григорія буде, коли будемо Його наслідувати в Його ревності в служінні родині, Церкві й Україні, а зокрема Бучацькій єпархії, особливо в часах її становлення і випробування».
Далі єпископ продовжив: «Отець Григорій був добрим чоловіком для своєї дружини, добрим батьком для своїх дітей і внуків. Але, найважливіше, Він був ревним священником і для цього старався служити у відповідальності перед Богом, Церквою і народом».
«Сьогодні ми творимо молитву пам’яті, молитву любові, щоб Господь Бог упокоїв Його душу, де є світло лиця Божого», - завершив Владика Іриней (Білик).
Отець Володимир Заболотний, протосинкел Бучацької єпархії УГКЦ, передав щирі співчуття родині покійного священника від Владики Димитрія (Григорака) - єпарха Бучацького.
29 серпня заупокійні богослужіння розпочалися Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Михаїл (Бубній), ЧНІ, екзарх Одеський, у співслужінні священнослужителів Бучацької єпархії, Івано-Франківської Архиєпархії, Одеського екзархату, Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії та Києво-Житомирської дієцезії РКЦ.
У проповіді й зверненні до скорботної родини Владика зазначив: «Покійний о. Григорій своєю поставою, словом і голосом уособлював справжнього апостола і воїна Христового. Він за своє коротке, але активне душпастирське життя, виповнив довголіття, душа його Господеві була вгодна, тому і забрав його поспішно. Ми впевнені, він зараз оглядає Бога лицем в лице, бо Пресвята Богородиця забрала його з собою, щоб разом з ангелами і святими супроводжував її Внебовзяття».
З прощальним словом від імені покійного до усіх присутніх звернувся о. Іван Бігун, парох парафії Архистратига Михаїла в м. Калуш, зазначивши, що «покійний священноієрей спішив щоденно до храму на святу Літургію, щоб молитися за всіх парафіян». Від імені покійного о. Іван попросив прощення у всіх присутніх і просив: «щоб вони не забували про його дружину-вдову і сироту-дочку, адже за вдів і сиріт заступається сам Бог, а ми повинні виконувати його заповіді».
З с. Оришківці, після трьохразового обходу довкола храму, тіло покійного перевезли до рідного села Раштівці, де у храмі Успення Пресвятої Богородиці відслужилася заупокійна панахида за усопшим. Преосвященний Владика Михаїл ( Бубній) запечатав гріб до другого Христового приходу.
Від імені родини о. д-р Микола Слободян подякував усім присутнім за молитву, підтримку і слова співчуття.
Біографічна довідка:
Народився 04.09.1965 року в с. Раштівці, Гусятинського р-ну, Тернопільської обл.
Середня освіта:
▪ 1972-1980 рр. Загальноосвітня Школа І-ІІІ ступенів с. Раштівці, Гусятинського р-ну, Тернопільської обл.
▪ 1980-1983 рр. Хоростківське професійне сільськогосподарське училище.
▪ 1983-1985 рр. служба в армії в м. Мурманськ СРСР.
Вища освіта:
▪ 1986-1992 рр. Тернопільський національний технічний університет ім. І. Полюя, за спеціальністю інженер-механік.
▪ 1990-1994 рр. Львівська духовна семінарія Святого Духа. Здобув ступінь магістр богослов’я.
▪ 1999-2002 рр. Теологічна академія ім. Кардинала Стефана Вишинського, м. Варшава, Польща.
Кандидатська дисертація на тему: «Моральність у творах митрополита Андрея Шептицького».
▪ 2002-2003 рр. зкінчив докторантські курси і працював над написанням докторської дисертації.
Душпастирська діяльність:
▪ 14.03.1993 р. отримав дияконські свячення з рук преосвященного Михаїла (Сабриги) ЧНІ.
▪ 04.07.1993 р. був висвячений на священника Кир Михаїлом (Сабригою) ЧНІ в с. Глібів, Гусятинського р-ну, Тернопільської обл., у храмі Св. преп. Онуфрія Великого, де і отримав призначення на служіння для цієї парафії.
▪ 1993-2001 рр. парох с. Глібів, с. Пізнанка, с. Оленівка, Гусятинського р-ну, Тернопільської обл.
▪ 1997-2001 рр. декан Гусятинського деканату, Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ. За час служіння на уряді декана стараннями о. Григорія були проведені тижневі Місії у всіх парафіях деканату.
▪ 1993-1997 рр. – як парох с. Оленівка, організував будову нового храму на честь Пресвятої Трійці.
▪ 1997 р. - нагороджений Кир Михаїлом (Сабригою) нагороджений Золотим хрестом з прикрасами.
▪ 2001-2020 рр. парох с. Оришківці й с. Майдан. За час служіння пароха у с. Оришківці організував будівництво нового парафіяльного будинку й катехитичної школи.
▪ 2005-2008 рр. в с. Майдан організував будівництво нової церкви на честь Пресвятої Трійці.
▪ 2002-2004 рр. – викладач Чортківської дяківсько-катехитичної Академії ім. свщмч. Григорія Хомишина, предмет – історія Вселенської Церкви.
▪ 2002-2007 рр. – з благословення блаженнішого Архієпископа і кардинала Любомира (Гузара), був призначений Кир Іринеєм (Біликом) ЧСВВ – генеральним вікарієм Бучацької Єпархії УГКЦ. Як генеральний вікарій Бучацької єпархії брав участь у засіданні двох Синодів Єпископів УГКЦ.
▪ 2007 р. – за ревне служіння був піднесений до гідності Митрофорного протоієрея і нагороджений митрою.
▪ 2010 р. – стараннями пароха на церковному подвір’ї встановлено каплицю Матері Божої.
▪ 2011 р. – за проектом пароха о. міт. Григорія місцевий скульптор І. Потикевич виготовив двох ангелів та було збудовано надбрамну арку з іконою Покрови Пресвятої Богородиці.
▪ 2014 р. – до 200-ліття з дня народження Т. Г. Шевченка організував встановлення пам’ятника в с. Оришківці.
▪ 2017 р. – організував в с. Майдан встановлення пам’ятника Героям Небесної Сотні та всім воїнам і борцям за незалежність України.
▪ 2018 р. – на фасаді храму в с. Оришківці, за задумом о. міт. Григорія, виготовлено мозаїчне зображення Ісуса Христа та Пресвятої Богородиці з младенцем Ісусом.