В неділю 26 липня 2020 року Божого Владика Димитрій, єпарх Бучацький очолив Святу Літургію у храмі Святого Володимира Великого у с. Швейків на Монастирищинні.
Звертаючись до вірних, владика привітав їх з храмовим святом, а також розповів про життя Святого Володимира Великого: «Маємо перед собою постать Хрестителя України - Русі Володимира Великого. Спершу він був поганином, хоча чув про християнство від бабусі Ольги.
Був сміливий воїн і, як політик, мусів шукати релігію, яка мала би об‘єднати всіх, бо на той час люди вірили в різних божків. Поставивши всюди капища в честь перуна, він побачив, що це не об‘єднало його імперію. Він силою заставляв приймати віру в перуна і від цього насилля гинули навіть християни, але це не об’єднало народ. Тоді він почав шукати інші релігії, і все ж таки, зупинився на християнстві, бо саме християнство представляє в собі Бога вповні. Сам Бог став людиною - це найбільше захоплювало новонавернених.
Коли Володимир Великий шукав Бога, тоді Бог полонив його серце. Є багато легенд, але це легенди. В літописі пише, що Володимир таємно прийняв Святу Тайну Хрещення в Василькові, біля Києва, ще три роки до Хрещення України-Русі.
Чому таємно? Напевно тому, що його вельможі, бояри ще не були готові це прийняти.
Християнство об’єднує всі народи. Прийшов час і князь Володимир охрестив наш народ і ввів християнство як релігію державну».
Далі, роздумуючи про сьогодення, владика додав: «Україна не існує без Бога.
Володимир був спершу Савлом, а потім Павло. Навернення князя дало великі плоди. Він дав віру своєму народові, дав те, що є вічне, те, що не можна було знищити. Хоч люди були охрещені, але жили ще як погани. Був час, що на довгих 600 років ми втратили свою Державу. Але, завдяки правдивій вірі, все повернулося. Віра - це фундамент для будь – якого народу. Народи, які втрачали віру в Бога, пропадали з історії. А ті, які мали віру, існують, хоч не мають великої мілітарної сили.
Хто зберігає віру, того зберігає Бог. Папа Іван Павло XXIII сказав пророчі слова про нас: «Церква і народ, які видали світові Святого Священномученика Йосафата, слугу Божого Митрополита Андрея Шептицького, ісповідника віри Йосипа Сліпого не можуть загинути, вони переживуть усі випробування, усі переслідування.
Ми ще маємо багато проблем, війну на Сході, ще не є святі, але ми маємо віру. Віра має бути видимою. Крім храмів і молитов маємо засвідчувати віру в Бога своїми ділами, своїм щоденним життям».
«Володимир Великий взяв тільки одну жінку і взяв з нею шлюб церковний, робив милосердя для бідних, він не катував іновірців. Він казав так: «Хто не охреститься - не буде другом князя», але не знищував іновірців. Зараз біля 300 християнських конфесій.
Але яка Церква правдива?
Кажучи до Петра: «Ти, Петро, є скала, на Тобі я збудую мою Церкву», а святий Кипріян сказав: «Де є Петро, там є Церква». Саме там відбулося пробудження, де була греко-католицька Церква, на Галичині. Наша Церква не була ніколи державною, але завжди була державницька.
Папа Венедикт XVI, роздумуючи про віру, сказав: «Віра означає не просто прийняття певних істин, які стосуються Бога, людини, життя і смерті чи майбутнього світу. Віра – це глибокий особистий зв’язок з Ісусом Христом, який побудований на любові того, хто полюбив нас перший.
А пророк Іссая каже так: «То ж коли ти слухатимешся мого голосу, дотримуватимешся мого заповіту, ви тоді будете моєю особливішою власністю поміж інших народів, бо моя це земля. Ви будете Царством священників, народом святим». Тож будьмо народом святим !», - завершив єпископ.
Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ