70-а річниця від дня загибелі Романа Шухевича

З нагоди 70-ї річниці від дня загибелі Героя України Романа Шухевича (Тараса Чупринки) у с. Заболотівка біля погруддя Головнокомандувачу УПА відбувся мітинг–реквієм.

Поминальну Панахиду очолив правлячий Архиєрей Бучацької єпархії УГКЦ Владика Димитрій ( Гриорак), ЧСВВ, разом з духовенством єпархії.

У заході взяли участь представники влади, освіти, громадськість краю, учнівська молодь.

На завершення заходу присутні поклали квіти та лампадки до пам’ятного знаку Романа Шухевича.

Довідково:

Роман Шухевичем — провідник організації Українських Націоналістів на рідних землях і головний командир Української Повстанської Армії.

Незважаючи на те, що Роман Шухевич у структурах ОУН і УПА посідав найвищі становища, у контактуванні з людьми він був завжди врівноважений, коректний, відвертий. Роман Шухевич був високоосвіченою особою, він розумівся у всіх дисциплінах військової справи, у теоретичному та практичному пляні, в організації збройних сил, Провідник ОУН прекрасно знав історію України та всесвітню історію, літературу, мистецтво, музику. Крім своєї рідної — української, а також польської та німецької, Шухевич чудово знав старослов’янську, латинську та старогрецьку мови. Проте своїми знаннями він ніколи не чванився, висловлюючись про них аж надто скромно.

Шухевич до дня загибелі керував визвольною боротьбою на українських землях і завдяки його непересічному політичному і військовому талантові, силі духу і характеру ця боротьба мала організовані, а в перші повоєнні роки – масові форми повстанських дій. Радянські історики твердили, що лише від 1944 по 1946 рік загинуло більш, як 56 тис. так званих “бандерівців”, 108 тис. осіб потрапили в полон. Вочевидь, репресіям було піддано значне число мирних жителів Західної України. Численні втрати та довгий період боротьби вказують на те, що під керівництвом Романа Шухевича було зорганізовано масовий опір окупантам, як також і те, що формація ОУН-УПА УГВР, очолювана Шухевичем, мала широку народну підтримку. На превеликий жаль, на сьогодні ще немає ґрунтовної політичної біографії Романа Шухевича, переважають здебільшого нариси, в яких беруть гору іконографічні тенденції, хоча така людина, як Роман Шухевич, “іконопису” не потребує, за нього говорять його діла, які Україна пам’ятатиме завжди.

За матеріалами сайту ЧРР

70-а річниця від дня загибелі Романа Шухевича https://buchacheparchy.org.ua/ Super User