З благословення Преосвященного Владики Димитрія (Григорака), ЧСВВ – Правлячого Архиєрея Бучацької єпархії УГКЦ в четвер, 14 червня 2018 р. Б., відбулась науково-практична конференція на тему «Християнська етика у новій школі».
Відкрив захід о. Володимир Заболотний – протосинкел та о. Руслан Корнят - голова Комісії у справах освіти та виховання Бучацької єпархії.
У час, коли «лібералізм» та «нейтральність» стали надто шкідливими, християнська етика покликана дати світло на пізнання справжніх істин…
Про християнське виховання, засобами християнської етики розповіла с. Христофора Буштин - голова Патріаршої Комісії, наголосивши на тому, що метою сучасного вчителя є: «не інформувати, а виховувати християнські цінності дитини».
«Світогляд не буває нейтральним. Християнська етика продукує культурну спадщину нашого народу. Скріплення добрих практик, виховання дитини в любові та на особистому прикладі, повага до людської гідності – це справжня християнська толеранція» – зазначила служебниця.
Думку про важливість фінансування християнської етики в освітніх інституціях підтримав голова міста Володимир Шматько. Про основні орієнтири та взаємодію громади, Церкви, вчителів, батьків з учнями в християнському вихованні, роль сіячів Божого слова розповіли доповідачі: Галина Сохань - викладач УКУ («Нові підходи у викладанні християнської етики»), о. Петро Майба - заступник Голови Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ, Світлана Петрів - завідувач РМК («Навчальний план і християнська етика у новій школі»), Ганна Самолюк - заступник директора з навчально-виховної роботи Заводської ЗОШ, вчитель християнської етики («Нова школа у громадському самоврядуванні»). Завершилась конференція роботою в групах та молитвою.
Зібрання духовенства, громадськості, освітян вкотре засвідчило, що ціннісний підхід до вивчення християнської етики в школах – це «базова сходинка» розвитку гідності та чесності Людини, віднайдення свого покликання, будування щирих відносин з Господом та суспільством на основі віри, правди, любові…
Повідомила Надія Сасанчин