8 квітня в приміщені єпархіального управління перед деканами єпархії виступила спільнота АА з Луцька (спільнота Анонімних Алкоголіків), яка поділилася своїм прикладом та власним досвідом, як допомогти узалежненим від алкоголю вирватися з полону зеленого змія. Адже проблема алкоголізму – одна з найстрашніших в історії людства. Зараз важко знайти сім’ю, якої б ця проблема не торкнулася. Всесвітня асоціація лікарів визнала, що алкоголізм – це хвороба, і хвороба, що прогресує. Від неї не можна вилікуватися, але зупинити її розвиток можна. Єдиний порятунок – це повністю припинити пити.

Для того, щоб кинути пити, у даний час існує величезне число різноманітних методів, але за словами наших друзів з Луцька, жодне лікування не допомагає, оскільки знімає тягу до алкоголю лише на деякий час. А головною умовою тверезого життя – це тверезо мислити та спілкуватися з оточуючими і допомогти цьому, власне, покликана програма одужання «12 кроків» Анонімних Алкоголіків (АА).

Співдружність АА зародилася в США в 1935 року. Програма «12 кроків» стала порятунком для багатьох і люди поступово повірили в цю програму… сьогодні спільнота АА налічує мільйони тверезих і розсудливих людей – учасників руху у всіх куточках планети. Ця спільнота не пов’язана з жодною сектою, релігією, організацією або установою, політичною течією або партією. Єдиною умовою членства є БАЖАННЯ КИНУТИ ПИТИ. Ніяких інших умов не існує. Програма «12 кроків» стає справжнім порятунком для багатьох людей, які направду бажають позбутися від алкогольної залежності.

Також спільнота АА зустрілася в примічені Дяківсько-Катехитичної Академії з капеланами медичних установ та катехитами Бучацької Єпархії з метою поділитися досвідом, а разом з тим, для того, щоб по-можливості, за наявності бажаючих одужати, створити таку спільноту, яка б почала працювати над собою, своїм життям і допомагала іншим, які потребують допомоги, щоб зупинити цю страшну хворобу і почати нове повноцінне, цікаве і щасливе життя.

Підготував ліц. Володимир Білінчук
Прес-секретар Бучацької єпархії УГКЦ
Як допомогти залежним від алкоголю?!! https://buchacheparchy.org.ua/ Super User