Папа: Наслідуймо покору та готовність Пресвятої Богородиці

Споглядаючи Пресвяту Богородицю в момент прийняття Нею покликання до місії, дорученої Богом, Папа Франциск заохотив вірних, які в неділю, 24 грудня 2017 р., опівдні зібралися на площі Свято

го Петра у Ватикані, просити в Неї допомоги для того, щоб Вона допомогла кожному з нас приймати Божий задум щодо нас. Перед проказуванням молитви «Ангел Господній» Святіший Отець коментував євангельську розповідь про Благовіщення.

За словами Святішого Отця, в цьому євангельському уривкові можемо розгледіти контраст між обітницями, які представляє ангел, та відповіддю Пресвятої Марії. І його можна побачити як у розмірі, так і в змісті того, про що говорять обоє учасників цієї події.

Ангел каже Марії: «Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось ти зачнеш у лоні й вродиш сина й даси йому ім'я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься. І Господь Бог дасть йому престол Давида, його батька, і він царюватиме над домом Якова повіки й царюванню його не буде кінця». Це є «довге об’явлення, яке відкриває нечувані перспективи»: «Дитя, яке народиться у цієї смиренної назаретської дівчини буде назване Сином Всевишнього: більшу від тієї гідність годі уявити», – сказав Папа, додаючи: «Й після запитання Марії, яким Вона просить про пояснення, об’явлення ангела стає ще детальнішим та вражаючішим».

Відповіддю Марії на все це, натомість, «є коротка фраза, в якій не йдеться ні про славу, ні про привілеї, а лише про готовність та служіння: Ось я слугиня Господня, нехай зі мною станеться за твоїм словом». Але відмінним є також зміст: «Марія не вивищується перед обличчям перспективи стати матір’ю самого Месії», але залишається покірною, висловивши лише Своє прийняття Божого задуму щодо Неї.

«Цей контраст, – вів далі Святіший Отець, – має велике значення. Він дає нам зрозуміти, що Марія дійсно є покірною та не намагається виставити Себе напоказ. Вона визнає, що є незначною перед Богом і є задоволена таким станом. Одночасно, вона усвідомлює, що від її відповіді залежить здійснення Божого задуму, а тому, отже, почувається покликаною прийняти його всією повнотою Своєї особи».

Як зауважив Папа, така поведінка Пречистої Діви Марії досконало відповідає наставленню Божого Сина, з яким Він приходить у світ, щоб «стати Господнім Слугою», віддатися на служінню людству, сповняючи Отчий задум. Й подібно до того, як Марія каже: «Ось я слугиня Господня», Божий Син, входячи у світ, каже: «Ось приходжу, Боже, сповнити Твою волю». Наставлення Марії повністю віддзеркалює цю декларацію Божого Сина, Який також стає Сином Марії. Таким чином, «Богородиця об’являється досконалою співробітницею Божого задуму» та «ученицею Свого Сина», тому в пісні «Величай, душе моя, Господа» може стверджувати, що «Бог підносить вгору смиренних», адже Своєю «покірною та великодушною відповіддю Вона отримала найвищу радість та найвищу славу».

«Подивляючи нашу Матір за цю відповідь на покликання та Божу місію, просімо в Неї допомогти кожному з нас прийняти Божий задум до свого життя зі щирою покорою та сміливою великодушністю», – підсумував своє повчання Папа Франциск, розпочавши проказування молитви «Ангел Господній».

Вітаючи після молитви різні групи прочан, Святіший Отець сказав: «В цей час, який відділяє нас від Різдва, прошу вас, знайдіть кілька хвилин для того, щоб у мовчанці зупинитися на молитві перед вертепом, аби в серці адорувати таїнство справжнього Різдва, народження Ісуса, Який наближається до нас з любов’ю, покорою та ніжністю».

uk.radiovaticana.va

Папа: Наслідуймо покору та готовність Пресвятої Богородиці https://buchacheparchy.org.ua/ Super User