4 січня в приміщені Бучацького колегіуму відбулася прес-конференція із президентом України Віктором Ющенком. Головними питаннями звичайно на які відповідав президент відносилися до політики та майбутніх виборів.
Представники єпархіального часопису «Христова Скеля» мали змогу задати своє питання для Віктора Андрійовича: чи реально сьогодні ввести християнські, а не просто, «так звані» людські засади в усі сфери діяльності суспільства, чи можливо ввести юридично в закони держави християнські закони, які є дані нам нашим Творцем – Господом Богом?
Даючи відповідь, президент звернув особливу увагу на духовну єдність християн, яку необхідно зорганізувати: «Коли ми говоримо про духовну єдність, це – великий виклик суспільству, це велика іскра, це велика дорога, і тому, говорячи про місце віри, Церкви в нашому сьогоденні потрібно починати з того, як нам зробити духовний, християнський, світ більш злагодженим і гармонійним. Очевидно, це – виклик і для духовенства, і для мирян. Нам потрібно консолідувати нашу духовність. Це питання не є швидким чи коротким. Воно потребує часу, порозуміння між духовенством, між мирянами, потребує молитви.
Звичайно, що, після 73-ох років терору та безбожництва є багато проблем на духовному рівні.
Але хочу цю відповідь адресувати тим людям, які живуть у вірі, тим людям, які не шукають свою дорогу до Бога, або, навіть, не ставлять собі питання йти до Бога чи не йти до Бога. Я почав би з того, що очевидно, якщо ми хочемо виховати своїх дітей як громадян ХХІ століття, очевидно, потрібно починати з християнських ідей. Якщо ти не знаєш засад формування християнства, як такого, скажи, будь-ласка, що ти можеш у цьому житті прокоментувати з точки зору навіть мистецтва, коли половина тих фільмів, які ти дивишся чи половина тих картин, які ми бачимо чи то в Луврі, чи в Британському музеї, чи в Ермітажі, чи в будь-якому національному музеї, це – картини, які побудовані на нашій духовній природі, на природі нашого духовного становлення, на природі святителя. Як ти можеш бути сучасною людиною, коли ти не знаєш, власне, історії людства. Яким ти можеш бути землянином ХХІ ст., коли ти не знаєш одної із колосальних сторінок становлення людства, сторінки християнства. Навіть якщо ти не віруючий, якщо ти речей цих не знаєш, ти не зрозумієш і половину тих духовних надбань, які до тебе прийшли. Ми не хочемо калічити своїх дітей, щоб вони не вміли читати мистецтво, культуру, історію, а як це можна зробити, якщо ти духовного світу не знаєш, коли ти не знаєш християнства.»
Прес-центр Бучацької єпархії