Небезпека втратити віру, самогубство та місія Церкви шукати грішників: такими були теми, які о. Джуліо Мікеліні, ОБМ, провідник цьогорічних духовних вправ для Папи і Римської Курії, заторкнув під час ранкової конференції у середу, 8 березня 2017 р., зосередившись на постаті Юди Іскаріота.
Самогубство Юди – обурлива та вражаюча подія, правду про яку, однак, в Євангелії не приховується. Драматизму цим подіям додає також розкаяння учня, який визнає, що «видав невинну кров». Проповідник спробував виокремити причини, що могли спонукати Юду зрадити Ісуса, Який його обрав та покликав. У світлі напрацювань різних дослідників цієї тематики, він зазначив, що одна з гіпотез вказує на те, що Юда втратив віру.
За словами о. Джуліо, це спонукає кожного з нас запитати себе, чи й ми протягом свого життя неодноразово не покидали Христа задля марнославства, почуттів, заробітку, ненависті чи помсти. «Ми не маємо багато причин на те, щоб зневажливо говорити про зрадника. Юда показує нам нас самих», – сказав він.
Інша гіпотеза говорить про те, що учень хотів підштовхнути Ісуса проявити Себе, як Ізраїльський Месія, політичний визволитель. В обличчі Ісуса він перестав бачити Господа, а бачив лише учителя, тому хотів примусити Його зробити те, чого сам прагнув. У цьому контексті проповідник заохотив слухачів замислитися над тим, що можна зробити для тих, які віддалилися від віри, пригадуючи про необхідність виходити й шукати грішників, як навчав Ісус, шукати «поган і митарів».
Юдин шлях привів його до самогубства, коли він усвідомив свій гріх. За словами реколекціоніста, завданням пастирів є шукати грішників і допомогти їм відкривати безмежне Боже милосердя, яке все прощає. Він пригадав слова Папи із проповіді в «Домі святої Марти», коли він, говорячи про первосвящеників, що відкинули Юду після розкаяння, перестерігав перед спокусою клерикалізму «пастирів, які були інтелектуалами від релігії на основі моралі, витвореної їхнім розумом, а не тієї, що походила з Божого об’явлення».
Підсумовуючи, о. Джуліо заохотив слухачів відповісти на наступні запитання: «Як можемо допомогти християнам нашого часу не втратити віру, відновити усвідомлення своєї віри? Тієї віри, про яку говориться в Новому Завіті, тобто, радісну, всеохоплюючу віру, що є єднанням з особою Ісуса? Що можемо зробити для того, аби запобігати самогубствам?».
uk.radiovaticana.va