Сьогодні, 20 жовтня 2009 р., у Ватикані оприлюднено інформативну Ноту Конґреґації Віровчення щодо персональних ординаріатів для англіканців, які приєднуються до Католицької Церкви.
У повідомленні йдеться про те, що триває приготування спеціальної Апостольської Конституції, за допомогою якої Католицька Церква прагне дати відповідь на численні запити, які були передані до Апостольської Столиці групами священнослужителів та вірних англіканців, які походять з різних кінців світу і хочуть приступити до повної та видимої єдності.
Цією Апостольською Конституцією, читаємо у документі, Святіший Отець впроваджує канонічну структуру Персональних Ординаріатів, яка дозволить англіканцям увійти у повну єдність із Католицькою Церквою, одночасно зберігаючи свою окремішню літургічну та духовну спадщину. Як передбачається, Ординаріями призначатимуться представники колишніх англіканських священнослужителів. Таким чином Церква прагне дати відповідь на глобальне явище, пропонуючи єдину канонічну модель, яка може бути застосована у різних місцевих ситуаціях.
Конституція врегульовує такі питання, як висвячення одружених чоловіків на священиків, допускаючи таку можливість, однак, дотримуючись того, що ні Католицька, ні Православні Церкви не дозволяють висвячувати одружених на єпископів, Ординарієм може бути призначений неодружений колишній англіканський священик або єпископ. Семінаристи ординаріату повинні навчатися разом з усіма іншими католицькими семінаристами, а сам ординаріат може відкрити формаційний дім з метою збереження своєї окремої англіканської спадщини.
Такі структури будуть встановлюватися згідно з необхідністю, попередньо порадившись із місцевими єпископськими конференціями, а їх діяльність буде схожа з діяльністю вже існуючих військових ординаріятів, які у різних країнах були створені для забезпечення душпастирських потреб військовослужбовців.
Як зазначає кардинал Вільям Левада, Префект Конґреґації Віровчення, англіканці, які звернулися до Апостольської Столиці, виразно заявили про своє прагнення приступити до повної видимої єдності з єдиною, святою, католицькою та апостольською Церквою, одночасно наголошуючи на важливості збереження своїх духовних та культових традицій. «Вони заявили, що розділяють спільну католицьку віру, так як вона виражена у Катехизмі Католицької Церкви, і приймають Петрове служіння як елемент, якого в Церкві бажав Христос», – підкреслив кардинал Левада, додаючи, що Папа Венедикт XVI сподівається, що англіканські священнослужителі та вірні, які прагнуть єдності з Католицькою Церквою, знайдуть у цій канонічній структурі нагоду бути витривалими у тих своїх традиціях, які є цінними для них і згідними з католицькою вірою.