Ми всі хочемо мати європейську Україну. А що це означає? Гадаю, сьогодні, у 25-ту річницю доленосного Референдуму ми разом, як українське суспільство третього тисячоліття, маємо сформулювати загальнонаціональний проект побудови європейської держави. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час форуму «Трансформація України».
«Цей проект, – продовжив Предстоятель, – має стати новітньою об’єднавчою державотворчою ідеєю, щоб жодна політична сила, жоден чиновник не прийшли до влади, якщо не беруть на себе обов’язок втілювати в життя цей загальнонаціональний проект побудови європейської Держави Україна».
Блаженніший Святослав відзначив, що, на його думку, «цей проект є чимось не абстрактним, а дуже конкретним». «Потрібно, аби кожен на своєму місці сказав, що бере за свій обов’язок втілювати в життя цей проект. Він має такі критерії: політичні (у державі повинні існувати стабільні установи, які мають забезпечити демократію, верховенство закону, дотримання прав людини і захисту прав меншин), економічні (наявність розвинутої ринкової конкурентної економіки) і третє – членські обов’язки (країна має показати здатність виконувати свої зобов’язання, які необхідні для того, аби ми могли стати рівноправними гідними членами ЄС зі своєю самобутністю і неповторністю)», – зазначив Глава Церкви.
«Гадаю, – наголосив Блаженніший Святослав, – сьогодні, у 25-річчя Референдуму незалежності України, перед нами стоять завдання сформулювати і підтвердити цей загальнонаціональний і суспільний проект побудови європейської держави. Якщо ми хоча б трохи цього досягнемо, якщо це стане вимогою громадян перед політиками і органами державної влади, тоді ми можемо сказати, що та загальнонаціональна воля, яку продемонстрував український народ 25 років тому, є нашим імперативом, що його ми, як суспільство, беремо за обов’язок втілювати в життя».
Предстоятель відзначив, що Референдум, на якому українці висловилися за незалежність України 25 років тому, був волею європейського розвитку і майбутнього нашої держави. Він подякував усім, хто відгукнувся взяти участь у форумі «Трансформація України». «Бо, – зауважив Глава Церкви, – скажімо, як 25 років тому наші культурні діячі відігравали провідну роль, формуючи громадянське суспільство, сьогодні Церкви і релігійні організації відчувають свою відповідальність перед українським народом. Ми, які об’єднані у Всеукраїнську раду Церков, цього року теж святкуємо перше 20-ліття нашої Всеукраїнської ради. І сьогодні я вдячний, що ми тут є разом».
Департамент інформації УГКЦ