Папа відвідав священиків, які готуються до дипломатичної служби

Приємна, тепла і родинна – так можна коротко охарактеризувати зустріч, яка 12 травня 2016 р. відбулась у Папській дипломатичній Академії. В такий спосіб Глава Католицької Церкви забажав виявити свою близькість і турботу про священиків, які там навчаються та згодом розпочнуть свою дипломатичну місію у папських представництвах, що є у цілому світі.

Святіший Отець у приватний спосіб відвідав цей вищий навчальний заклад, провівши цілий вечір із його спільнотою, яка цього року складається із виховників та 33 студентів, вихідців із 14 країн, серед яких є українець, священик Бучацької єпархії УГКЦ, о. Андрій Євчук.

Це був батьківський візит, що розпочався із молитви Вечірні у каплиці Академії, після якої Папа Франциск особисто привітався та коротко порозмовляв із кожним студентом, бажаючи дізнатись про його походження та до якої дієцезії чи єпархії він належить. Він не хотів виголошувати жодної офіційної промови, а віддав перевагу спонтанному діалогові, який тривав понад годину.

У розмові, зміст якої передав ватиканський часопис "L'Osservatore Romano" і яка заторкувала різні аспекти майбутнього служіння студентів Папської Дипломатичної Академії, зокрема, було наголошено на важливості такої місії у сучасному світі, зазначаючи при цьому й труднощі, які з нею пов’язані. Він наголосив, що такого роду служіння вимагає жертовності та духу посвяти, що, у свою чергу, має за основу постійний молитовний синівський зв'язок з Господом Богом.

Відповідаючи на запитання, що Церква очікує від майбутніх дипломатів, Вселенський Архиєрей вказав на три елементи: 1) на мудру дипломатію, побудовану на вправності та любові, яка здатна зводити мости між культурами, суспільствами та урядами, роблячи Церкву присутньою у суспільстві та уможливлюючи Євангелію бути проповідуваному; 2) на душпастирському аспекті дипломатичної місії, що характеризується живим та конкретним контактом із вірними, який, завдяки послідовному та великодушному свідченню священичого життя, зуміє створити атмосферу, сповнену довіри; 3) на здатності пожертвувати щось Господеві у покуті, що допомагає підсилити зв’язок із Ним та сконцентрувати священиче життя і служіння на тому, що є насправді головним.

Говорячи про те, що випускники Академії покликані жити та здійснювати своє служіння у світі, який часто видається байдужим до християнського звіщення, Папа пригадав слова Ісуса Христа: «Я переміг світ» (Ів. 16, 33). Ці слова Спасителя, на його думку, є закликом подолати страх перед тим, що нас можуть не розуміти чи навіть переслідувати, та завжди надіятись на силу Воскреслого Господа.

Серед іншого, Глава Католицької Церкви також заторкнув питання необхідності церковних і душпастирських реформ, які розпочинаються від зміцнення духовних основ, на яких усе спирається. Він заохотив брати приклад із тих, які жертовно, віддано та свято виконують доручені їм служіння, трудячись для Бога та Церкви у дикастеріях Римської Курії та інших місцях церковної місії. Також були обговорені питання екуменізму, релігійного фундаменталізму, стосунку між милосердям та справедливістю, європейською ситуацією сьогодення та інше.

Відвідини Святішим Отцем Папської Дипломатичної Академії стали моментом підтримки та підбадьорення майбутніх ватиканських дипломатів під час їхнього приготування до відповідального служіння та ще одним підтвердженням важливості місії Апостольських Нунціатур у Петровому служінні Вселенській та помісним Церквам. Зустріч завершилась спільною братньою вечерею.

uk.radiovaticana.va

 
Папа відвідав священиків, які готуються до дипломатичної служби https://buchacheparchy.org.ua/ Super User