Реколекції для спільноти «Подружні зустрічі»

Міцна сім’я-міцна держава. Всім знайомі ці слова. Сім’я, родина, відносини чоловіка та дружини, батьків і дітей- це є одвічні цінності, які не змінюються ні з науково-технічною революцією, ні з плином століть. Любов, повага, розуміння потрібні людям, як і сотні років тому так і тепер, у 21 столітті. Коли для того, щоб здобути професію, ми вчимося якийсь час-від кількох місяців, до кількох років, то для того, щоб стати сім’єю, ми в кращому випадку проходимо передшлюбні науки в церкві, а іноді й того немає. Та й, правду кажучи, молоді люди на науках в такій ейфорії, що й не завжди чують, що їм кажуть. А потім починається сімейне життя. З його плюсами й мінусами. З його радощами та печалями. І не завжди подружжя може справитися зі своїми проблемами наодинці. Про це свідчить сумна статистика розлучень. Більше, ніж половина пар українців розлучається і часто роблять це в перші роки подружнього життя. Основною причиною, як каже статистика, є непідготовленість молодих людей до життя в подружжі, нестача знань та втрачені ціннісні орієнтири. Радує те, що найменша частина розлучень припадає на наш, західний регіон, та в загальному картина сумна.

Спільнота «Подружні зустрічі», в якій ми з чоловіком перебуваємо більше року, це є міжнародний християнський рух, який пропонує подружнім парам діалог, як шлях до кращого пізнання, до розуміння один одного. У ситуації подружніх пар такий діалог - це дорога до відновлення, поглиблення, а часто й відродження любові. «Подружні зустрічі» - церковний рух, який започаткували подружжя Ірена та Єжи Гжибовскі в Польщі в 1977-78 роках. Рух дуже розвинувся і поширився спочатку в Польщі, а потім і в інших країнах Центральної і Східної Європи. В нашій країні спільнота діє 15 років і має осередки в Києві, Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Чорткові, Дрогобичі. В Чорткові спільнота діє недавно, лише рік, але вже має свої перші плоди. Духівником нашого осередку є отець Іван Микитюк. Дякуємо йому за його невтомну працю і віру в нас. Реколекції проводяться два рази в рік, в Марійському центрі в Зарваниці, в час великого посту, та в листопаді-грудні. На них запрошується подружня пара. З вечора п’ятниці до неділі запрошені мають можливість послухати свідчення аніматорів на теми подружнього життя, науки отців, познайомитися з новими людьми, зарядитися позитивом , енергією і (за слів одного з учасників) «перезавантажити своє подружнє життя». Ось деякі відгуки учасників: - «Я прожив з дружиною 16 років, думав, що знаю її на 32, а сьогодні зрозумів, що знаю тільки на 8. - Сьогодні я зрозуміла, що не розуміла свого чоловіка і попросила в нього вибачення. - Ми з дружиною разом 36 років і я думав, що мене немає вже чого вчити. Та сьогодні побачив, що ще є чому вчитися. - Подружні пари треба сюди привозити в «примусовому порядку» ..) - Ми молоді люди, одружені тільки пів-року , на кожні вихідні ми маємо якісь плани на відпочинок. Та я дуже вдячний людям, які нас запросили на реколекції, я ні хвилинки не жалію, що поміняв відпочинок з друзями на три дні в Зарваниці. Цитувати людей можна довго. Такі позитивні відгуки, усмішки людей, блиск в очах дають натхнення на працю, на служіння, на роботу в спільноті . Якщо ви маєте бажання «перезавантажити» свої відносини в подружжі, налагодити діалог, провести час з користю для себе, а може й просто відпочити морально в духовному місці- запрошуємо на чергові реколекції, які відбудуться 1-3 квітня 2016 року.

Телефони для довідок та записів: +380 67 496 15 52 – Світлана, +380 96 657 32 67- Оля.

Світлана Власюк

Реколекції для спільноти «Подружні зустрічі» https://buchacheparchy.org.ua/ Super User