7 березня в приміщені єпархіального управління Бучацької єпархії відбулася зустріч голів мирянських комісій УГКЦ, на якій головував п. Юрій Підлісний з УКУ. Головною темою була підготовка до ІІ з’їзду мирян УГКЦ, проведення якого планується на осінь цього року та обговорення основних його напрямків, а саме – мій духовний ріст і роль пароха у цьому, моє служіння на парафії під проводом священика та вплив парафії на загально церковне життя і вплив Церкви на життя суспільства та держави.

Темою з’їзду має бути: «Моя участь в житті парафії, церкви та держави», для того, щоб пробудити ініціативність мирян до парафіяльного життя, як основоположної ланки Церкви і держави. Священики як духовні провідники повинні заохотити мирян до активного парафіяльного життя, а також підтримувати цю активність.
 
Після плідної праці було вирішено провести черговий ІІ з’їзд мирян УГКЦ в м. Києві в двохденний термін. Планується участь до 10 мирян з кожної єпархії, по 2 священики, також по 2 членів від мирянських організацій та духівник і 2-3 представників від семінарій.
Також був окреслений в загальних положеннях формат проведення цього з’їзду:

День перший

1. Літургія.
2. Пленарне засідання з доповідями.
3. Робота в групах.

День другий

Пленарне засідання з доповідями про роботу в групах та загальні висновки про з’їзд.

Було вирішено після закінчення з’їзду зробити загальне, повне видання матеріалів та напрацюваннь, а також брошурне видання для розповсюдження та ознайомлення з цими матеріалами мирян на парафіях.

Для підготовки до цього з’їзду було вирішено провести круглі столи по єпархіях у вигляді конференцій, щоб приготуватися до більш плідної праці на ІІ з’їзді мирян УГКЦ та після нього, пробудивши мирян до активнішого життя на парафіях та в державі.

Другою темою для роздумів та праці була підготовка та організація зустрічі представників середнього бізнесу та доповідь на тему: «Бізнес і мораль, суспільні стереотипи». Що дало б змогу відповісти на відповіді щодо праці та святкування християнських свят та ряду інших питань у сфері бізнесу і християнських засад моралі.

Підготував ліц. Володимир Білінчук
Прес-секретар Бучацької єпархії УГКЦ
Зустріч голів мирянських комісій УГКЦ https://buchacheparchy.org.ua/ Super User