Хтось каже, що ми сьогодні живемо в трагічні часи… Я вповні з цим не згідний. Переконаний, що ми живемо в героїчні часи. У часи, які народжують нових героїв, які творять історію і будують наше майбутнє. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час IX Всеукраїнського з’їзду військових капеланів УГКЦ за участю Секретаря РНБО Олександра Турчинова.
Говорячи про сьогоднішній стан речей у капеланському служінні, Предстоятель відзначив, що наші капелани сьогодні є волонтерами. «Це їхній офіційний статус, – звернувся Блаженніший до Секретаря РНБО Олександра Турчинова, – і очевидно, що Церква бере на себе зобов’язання і всі фінансові тягарі, аби забезпечити всім необхідним, у тому числі його вишкіл, щоб він був підготовлений до обставин. І щоб їх лікувати, бо деякі з них були поранені. Щоб надати їм необхідну реабілітацію, коли вони повертаються назад додому».
Глава Церкви окреслив мету УГКЦ в організації капеланської служби. На його переконання, в Україні і в нашій Церкві має бути створено військовий ординаріат. «Якби ми мали повноцінну військову структуру військового капеланства, це б дало нам можливість краще послужити. Проте зараз ми ще маємо багато різних перешкод. Перша перешкода – рівень співпраці між Церквою і державними структурами. Цей спосіб співпраці бажає бути набагато кращим. Церква хоче бути партнером з Українською державою, зокрема коли йдеться про захист нашої Батьківщини. Нам часом треба переборювати різні стереотипи, конфесійне мислення, як усередині релігійного середовища, так і всередині державних структур. Нам потрібно шукати такої моделі співпраці між Міноборони і Церквами, щоб ми не заважали одне одному служити, а навпаки допомагали», – вважає Блаженніший Святослав.
Він запевнив, що Церква хоче, є і буде надійним партнером держави. Предстоятель відзначив, що Українська Греко-Католицька Церква, на відміну від інших Церков і конфесій України, має безперервну традицію капеланського служіння в українських збройних формуваннях.
«Найкращі героїчні сторінки служіння нашому війську в історії нашої Церкви ми хочемо осучаснити. Модель, яка підходить українській дійсності, – це модель, яку ми бачили у Німеччині», – зауважив Глава УГКЦ.
«Святіший Отець Франциск дуже багато разів хотів побачити Церкву як військово-польовий госпіталь. Гадаю, наші капелани сьогодні є обличчям такої справжньої Христової Церкви, яка служить, яка лікує, яка надихає, яка справді має силу любові й творить нових героїв», – відзначив Блаженніший.
Департамент інформації УГКЦ