6 березня відбулися одноденні реколекції для катехитів Бучацької єпархії в приміщені Чортківської Дяківсько-Катехитичної Академії. Розпочав віднову духа Апостольський Адміністратор о. Дмитро Григорак ЧСВВ, своїм пастирським благословенням та коротким повчальним словом. Провадив реколекційні науки о. ліц. Євген Станішевський зі Львова. У своїх повчаннях о. Євген наголосив на важливості Слова Божого, яке має конкретне завдання – ввійти в серце людини, перемінити її та стати для людини єдиним дороговказом. А наше завдання є приготувати серця для Слова Божого, як той добрий грунт для зерна, щоб воно проросло і дало свої плоди. Отець реколектант закликав усіх до молитовного читання Св. Писання, яке ми повинні читати у Св. Дусі.

На другій науці о. Євген подав новий поділ Св. Письма, поділивши його на 3 частини, на 3 книги. Грецькою мовою ці книги називаються Biblios Genesios (Книга Походження). Про першу книгу «походження» згадується в кн. Бут. 2,4 в якій розповідається про Бога який є творцем усього. Про другу книгу «походження» читаємо також в кн. Бут. 5,1., де наша увага звернена на саму людину. Це книга про людину та її поведінку. І третя книга «походження» знаходиться в Мат. 1. вона починається родоводом Ісуса Христа. Це книга нового Адама та нового народу Божого.

Після невеличкої обідньої перерви всі катехити були поділені на 6 груп для практичного молитовного читання. Щоб в молитві, читаючи Св. Письмо у Св. Дусі, ми змогли почути голос Господній і в молитві розмовляти з Богом, творити з Ним діалог, бо кожна молитва це розмова з Всевишнім.

По закінчені молитовного читання до катехитів виступила с. Луїза Цюпа з УКУ, закликавши до активнішої праці з молоддю, адже катехит являється фундаментом парафіяльного життя, і його метою має бути розкрити поклик кожного християнина освячувати світ – добрими вчинками, праведним життя…

Наступна тема, на яку звернула увагу с. Луіза, це Міністерство Освіти, яке вводить нові курси для школярів, які прямо суперечать моральним принципам християн – курс толерантності, де вчитимуть дітей мовчати на зло, толерувати зло. Сестра Луіза закликала всіх реагувати на ці справи, і добиватися у Міністерства Освіти введення в шкільну програму саме Християнської Етики, а також домагатися визнання статусу вчителя Християнської Етики та викладача предметів духовно-морального спрямування.

І на завершення дня віднови духа студенти Дяківсько-Катехитичної Академії для всіх присутніх дали концерт з нагоди Шевченківських днів.

Підготував ліц. Володимир Білінчук
Прес-секретар Бучацької єпархії УГКЦ

Віднова духа у катехитів Бучацької єпархії https://buchacheparchy.org.ua/ Super User