Митрополит Андрей Шептицький - Апостол єдності

"Від сеї хвилі я, з приказу Христа, маю бути не лиш Вашим братом, але Вашим пастирем, Вашим вітцем; маю вже лиш для Вас жити, для Вас з цілого серця і з цілої душі працювати, для Вас все посвятити, за Вас, як буде того треба, життє своє положити." - цими словами, виголошеними більше, як сто років тому предстоятелем Української Греко-католицької церкви, Митрополитом Галицьким Преподобним Андреєм Шептицьким розпочалася урочиста академія з нагоди вшанування 150-ти річчя з дня народження духовного наставника України у місті Хоросткові у неділю 18 жовтня в приміщенні міського Будинку культури.

Увазі присутніх було представлено цілий ряд історичних відеороликів про Великого Пастора України, поміж якими лунали духовні пісні у виконанні місцевої молоді разом з священнослужителями УКГЦ Хоростківської парафії о. Петром Панасюком та о. Петром Цвяхом, вірші та присвяти. Вчитель історії Хоростківської середньої школи №1 Музика М.Ф. підготував цікаву біографічну доповідь про Андрея Шептицького, а запрошений на захід о. Василь Брона зачитав ряд крилатих висловів Великого Митрополита і під власний акомпанемент на гітарі порадував глядачів прекрасним виконанням духовних пісень. Хоростківчани молились прямо у залі разом з Андреєм Шептицьким за долю України - з динаміків лунав голос українського мойсея, а з екрана пристально дивились на вірних Його очі. А завершилося дійство духовним гімном України у виконанні всіх учасників урочистої академії. Голова міста Олійник Г.С. та священники щиро подякували присутнім та учасникам свята. Світла пам'ять про Преподобного Андрея Шептицького, який власне життя до останнього подиху присвятив служінню Богу і Україні, його незабутні настанови повинні завжди відгукуватися у наших серцях і кликати нас бодай на часточку запалитись тою любов'ю до рідного краю, Вітчизни та до Всемогутнього Бога, якою горіло серце Великого Пастора України Митрополита Андрея Шептицького.

І. Федчишин,
чллен ради Хоростківського МБК

Митрополит Андрей Шептицький - Апостол єдності https://buchacheparchy.org.ua/ Super User