Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, проголосив Декрет Блаженнішого Любомира, у якому бл. свщмч. Омеляна Ковча було проголошено покровителем душпастирів УГКЦ. Тоді зі словами заохоти до єпископів, священиків, дияконів і семінаристів звернувся Глава УГКЦ: «Ми, якщо хочемо бути добрими душпастирями, маємо бути готовими, за прикладом бл. Омеляна, своє життя цілковито присвятити для служіння Богові і ближнім».

 «Для нас дуже важливо, щоб наші священики з огляду людської культури, людяності, науки, душпастирства були високої якості. Ми стараємося виховувати наших священиків у тому дусі. Тут важливо мати живий приклад людини, душпастиря, яка не жила тисячу років тому, а є ще свіжою у людській пам’яті. Тому для нас пам’ять про о. Ковча, про священномученика Омеляна є надзвичайно важлива. Передусім, як виховний момент доброго прикладу для усіх наших душпастирів, але також важливим є його покровительство, молитва перед Господом Богом за усіх нас, священиків», – сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, після завершення Божественної Літургії.

У святкуванні взяли участь Архиєпископ Іван Юркович, Апостольський нунцій в Україні, увесь єпископат УГКЦ з України, єпископи РКЦ в Україні, біля триста священиків з різних куточків України, Віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник, члени дипломатичного корпусу, миряни.

У проповіді, яку виголосив Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, було вказано на важливі сторінки в біографії священномученика Омеляна. «Отець Омелян Ковч – це мученик наших днів, мученик Другої світової війни, універсальний мученик, в якому кожний знайде відповідь на свої питання і приклад для наслідування», – зокрема сказав Владика Ігор. Адже Концтабір “Майданек” був для багатьох людей пеклом на землі. Натомість для отця Омеляна Ковча це було місце, в якому він народився для неба і в якому відчував присутність Бога.

Після Літургії було посвячено ікону бл. свщмч. Омеляна, яка тепер буде зберігатися у Києві. Тоді відбулося вручення відзнак ім. бл. свщмч. Омеляна Ковча тим особам, чи групам осіб, які у своєму житті якнайбільше наслідують приклад життя священномученика Омеляна. Свято завершилося духовно-мистецькою програмою.

Відповідно до постанов Синоду Єпископів УГКЦ, що відбувся у вересні 2008 року, постановив проголосити блаженного священномученика Омеляна Ковча Покровителем душпастирів УГКЦ. Для цього, згідно з постановами того ж Синоду, 25 березня 2009 року було проведено прощу духовенства УГКЦ до Музею на місці колишнього концтабору в Майданеку (Люблін, Польща), до місця мученицької смерті священномученика Омеляна, щоб прийняти прах блаженного для виставлення його у катедральних соборах кожної єпархії та екзархату. 24 квітня 2009 року на місці будівництва Патріаршого центру УГКЦ у Києві, відбулося урочисте святкування з нагоди проголошення бл. свщмч. Омеляна Ковча покровителем душпастирів УГКЦ.

Прес-центр Бучацької єпархії

Священики УГКЦ мають заступника в небі https://buchacheparchy.org.ua/ Super User