Під час Хресної дороги відбулось урочисте перенесення з церкви Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці праху блаженного новомученика Еміліана Ковча до Катедрального собору верховних апостолів Петра і Павла. Прахові мощі святого привезла у Чортків делегація Бучацької єпархії, яка нещодавно відвідала концтабір «Майданек» біля польського міста Люблін, де був ув’язнений священик. Еміліан Ковч зазнав жорстких репресій з боку фашистського режиму і разом із численними в’язнями був спалений у крематорію. Перебуваючи у таборі, він таємно відправляв Богослужіння, плекав серед ув’язнених віру й духовність, а багато-кого навіть навернув на Христову стежину. Відтепер приступити до мощів Еміліана Ковча могтиме кожен, адже вони перебуватимуть у катедрі. Крім цього, під час Хресної ходи до катедри перенесли ще його ікону. До блаженного також будуть звертатись у своїх молитвах і священики, адже він оголошений покровителем душпастирів та й за свого земного життя був взірцем жертвенного і безстрашного священика. Відрадно, що блаженні останки нашого мученика ХХ століття повернулись саме в Рік покликання з наголосом на священичому покликанні.

У Бучацькій єпархії за благословенням Апостольського Адміністратора Впрп. о. Дмитра Григорака, ЧСВВ з’явилася книга про життя і служіння о. Еміліана Ковча під назвою «Поза небесами, це єдине місце, де я хотів би бути», упорядник якої – єпархіальний прес-секретар о.-диякон Володимир Білінчук. Видання, а також заходи в честь ушанування блаженної пам’яті о. Еміліана Ковча приурочені 65-ій річниці від його смерті. У колишньому концтаборі «Майданек» цього року встановили меморіальну згадку, а всі єпархії УГКЦ отримали прах мученика.

Віталій Затильний

Урочисте перенесення праху блаженного новомученика Еміліяна Ковча до Катедрального собору https://buchacheparchy.org.ua/ Super User