25 березня 2009 року, відбулися святкування, з нагоди вшанування 65-ї річниці від дня смерті блаженного священномученика Омеляна Ковча. На території колишнього нацистського концтабору Майданек, що у Республіці Польща його було проголошено Покровителем душпастирів УГКЦ. Декретом Блаженнішого Любомира, який зачитав Владика Іван Мартиняк, Митрополит Перемишльсько-Варшавський було торжественно проголошено блаженного священномученика Омеляна Ковча покровителем душпастирів Української Греко-Католицької Церкви. А усіх священиків та душпастирів нашої Церкви закликав Блаженніший Любомир наслідувати у своєму житті та служінні приклад цього нашого співбрата у священстві. В рамках урочистостей, на території колишнього концтабору було відкрито обеліск із посланням бл. свщмч. Омеляна: "…Тут я бачу Бога – Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей".
У заході взяли участь єпископи УГКЦ з України і Польщі, Архиєпископ Юзеф Жицінський, Митрополит Люблінський РКЦ, Віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник, Віце-міністр культури і національної спадщини Польщі Пьотр Жуховский, представник Секретаріату Президента Польщі Лєха Качинського Малгожата Залуська, представники місцевих органів влади, дипломатичного корпусу, єврейської громади, численні священики УГКЦ. На цих урочистостях була також присутня делегація духовенства та мирян від Бучацької єпархії на чолі з Апостольським Адміністратором о. Дмитром Григораком, ЧСВВ.
Урочистості розпочалися панахидою за загиблих у концтаборі Майданек. Опісля зачитано Декрет Глави УГКЦ. Потім представникам 15-ти єпархій і екзархатів з України, Білорусі і Польщі було урочисто передано прах з Майданека. Він буде зберігатися у Києві, Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Дрогобичі, Коломиї, Стрию, Сокалі, Жовкві, Чорткові, Луцьку, Одесі, Донецьку, а також в Перемишлі, Вроцлаві та Бресті.
У своєму виступі Іван Васюник сказав: «Сьогодні ми стоїмо на клаптику польської землі, де понад 60 років тому було пекло, створене фашистськими нелюдами. Майданек – наш вічний біль, він ще довго житиме в серцях нинішніх і прийдешніх поколінь… Це шлях істинного праведника світу, який був українцем, але міг розуміти і любити інших… Сьогодні світ знає про Шіндлера, але, на жаль, не знає про українця Омеляна Ковча. Він прийняв тут мученицьку смерть, рятуючи людей іншого народу, іншої віри …».
Прес-секретаріат
Бучацької єпархії УГКЦ