Пізнавальну релігійно-історичну екскурсію організував для своїх учнів директор катехитичної школи м. Хоросткова о. Петро Цвях, яка відбулася 14 грудня цього року.
З молитвою і благословенням священика ми розпочали свою поїздку.
Замок прекрасно відреставрований, в ньому знаходиться чимало музейних експонатів, що розкривають історію нашого краю від найдавніших часів до сучасності. Ми бачили різні виставки археології, трипільської культури, древню зброю, дерев’яні скульптури народного майстра Володимира Лупійчука, старовинні статуї ангелів РКЦ, колекцію мініатюрних, але точних копій храмів Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Галичини і всієї України. Були у залі козацької слави, бачили там дерев’яні фігурки різних козацьких подій, а також мали змогу побувати у кімнаті-музею колишнього єпископа Австралії, Нової Зеландії і Океанії покійного владики УГКЦ Івана Прашка, уродженця м. Збаража.
Ще у іншій палаті розглядали старовинні образи та ікони видатного Іоанна Георга Пінзеля. Дух перехоплювало коли ми опускалися у замкові підземелля і нелегко було споглядати на речі тодішніх мученицьких знарядь.
Після розмови з нашим священиком, екскурсовод п. Ольга від імені керівництва замку запросила нас на Різдвяні свята взяти участь у «змаганні» вертепів Тернопільщини, яке відбувається кожного року на території самого замку. По завершенні цієї екскурсії, ми відвідали ще древній Збаразький величний Бернардинський костел, побудований у 1759 р. і оздоблений пишним різьбленням, історія якого є оповитою різними таємницями та легендами.
Перша частина поїздки завершилася у роздумах про рідний край, про нелегку його історію...
Обідній час нашого відпочинку був культурно-спортивний у ТРЦ «Подоляни»
м. Тернополя: хтось зміг переглянути чергову стрічку короткого фільму у «Cinema Сiti», де-хто просто відпочивав за столиком, ласуючи шедеврами української народної кухні, а інші – зимовий спорт! Катання на ковзанах принесло нам велике задоволення, додаючи ще більше енергії.
Наступна частина подорожі була, виключно, релігійною. У храмі УГКЦ Св. Архангела Михаїла м. Тернополя ми всі молилися Вечірню, а по завершенні Богослужіння нас радо вітали настоятель о. Василь Дишкант і дяк п. Володимир Гоцко. Вони провели для нас цікаву екскурсію своєю святинею.Там ми оглядали розписи Львівських видатних художників, бачили образ Богородиці «Подателька мудрості», аналогів якого немає у цілому світі і його автором є художник п. Зілінко. Також ми доторкались до частини каменя, привезеного зі Святої Землі, на якому колись з’являвся Архангел Гавриїл у часі Благовіщення.
Згодом ми побачили катехитичні класи цієї ж церкви, де дуже приємною була зустріч з «Марійською дружиною» парафії. Вони розповіли нам про свої зібрання, про членів спільноти, про організацію святкових дійств, а також запросили нас, щоб у Різдвяні свята ми приїхали до них зі своїм вертепом, а у Великий піст – з Хресною Дорогою.
Дивовижною виявилася одна з кімнат о. Василя –музей культури народів: книги, старовинні речі побуту, музичні інструменти і, навіть, предмети кам’яного віку. А що саме цікаве, що на тій безлічі музінструментів вміє грати о. Василь. На пам’ятку про зустріч отець подарував всім іконки Спасителя, поблагословивши нас на щасливе повернення додому. В дорозі ми співали релігійні пісні, молилися, дякуючи Богові, за прекрасно проведений час.
Наступного дня о. Петро Цвях запитав нас, жартома, (бо минулий день був активний) : «Чи ви хотіли б ще завтра поїхати в таку подорож?». На що ми відповіли, але не жартуючи, що ми вже і сьогодні готові в дорогу!
Учні катехитичної школи м. Хоросткова.