За сприяння «Руху за життя» Бучацької єпархії 5 грудня у приміщенні Заліщицької райдержадміністрації відбулася конференція за участю вчителів біології та християнської етики, яку провів д-р. філософії, викладач Католицького Університету УГКЦ м. Львова.
Сьогодні в школи, навчальні заклади і в ціле наше суспільство проникають ідеології, які руйнують християнські цінності, християнську мораль, основи сім’ї.Це викликає тривогу щодо виховання молоді. Сьогодні молодь втратила орієнтири щодо правильного вибору. Християни мають все менше можливостей для впливу у суспільстві, а передача християнських цінностей прийдешнім поколінням опинилася під загрозою, оскільки свій вплив на дітей і молодь поступово посилюють держава та ЗМІ, перебираючи на себе виховні завдання батьків. Справжньою ж метою є боротьба проти християнства, оскільки християни вірять в те, що Бог створив людину "на свій образ, чоловіком і жінкою" (Бут 1,27) й дав їй покликання і можливість жити у самовідданні в любові та плідності.
Наслідками цього процесу є занепад християнської культури. На зміну приходить культура, яку нам нав’язали тоталітарні режими. Культура, яка зруйнувала основи сім’ї, дітей та майбутнього і як наслідок - розпад сім'ї, аборт, залишення частини молоді напризволяще, СНІД, демографічна криза. Формується диктатура релятивізму, в якій ніщо не визнається остаточним, а як остаточний критерій допускається лише “власне Я та власні бажання" . Руйнується свобода, свобода вибору добра. Ми прийшли до повного занепаду.
Англійський антрополог Дж. Д. Унвін у масштабному дослідженні Секс та культура встановив: чим строгіші сексуальні обмеження, тим вищий культурний рівень; чим слабші сексуальні обмеження, тим нижчий рівень культури. Ми є свідками чергового підтвердження цієї закономірності.
В 1968 році Папа Павло VІ у пророчому документі Humanae Vitae спробував пояснити сучасному суспільству правильний шлях продовження людського роду. Папа Іван Павло ІІ сформував богослов’я тіла, щоб показати, що Бог своїми строгими заповідями кличе людей до величного шляху любові. Однак західне суспільство не захотіли чути цього голосу.
Бенедикт XVI у своїй першій енцикліці Deus caritas est нагадує нам про те, що Бог – це любов, і що ерос повинен дозріти до агапе, щоби наше прагнення любові знайшло свою повноту. Благодатністю нашого часу є те, що шлях любові між чоловіком та жінкою освітлений набагато яскравіше, ніж будь-коли раніше. Це завдяки голосу Церкви.
Людство завжди стоїть перед вибором; Христос чи Варава. Сьогодні перед християнами стоїть вибір, чи ти приймаєш Христа і живеш згідно з християнськими цінностями моралі, чи пристосовуєшся до гендерної ідеології і мовчазно сприяєш її поширенню.
Повідомила інформативна служба «Руху за життя».