Протягом кількох днів в Україні перебуває голова європейського представництва Міжнародної католицької комсії душпастирської опіки у в’язницях (ICCPPC) диякон Пітер Ехтермаєр. Комісія діє під керівництвом Папської ради „Справедливість і мир”. В рамках цього візиту 11 грудня у Києві у храмі Св. Василія Великого відбуался одноденна зустріч головних єпархіальних капеланів УГКЦ.

У зустрічі взяли участь: о. Віталій (Котик), ЧНІ, капелан Чернігівської виправної колонії, о. Михайло Бугай, капелан Бережанської виховної колонії, о. Ярослав Данків, капелан Донецької виправної колонії, о. Олексій Куйбіда, капелан Товмачівської виправної колонії, о. Андрій Лемчук, капелан Чортківського СІЗО, о. Ігор Сереа, капелан Копичінської виправної колонії, о. Василь Гром, капелан Дрогобицької виправної колонії, о. Любомир Григель, капелан Самбірської виховної колонії та диякон Костянтин Пантелей, референт УГКЦ з питань в‘язничного душпастирства.

Диякон Пітер Ехтермаєр повідомив про заходи європейського рівня, що відбулися цього року для розвитку душпастирства, а також про три площини служіння Церкви для потреб ув’язнених та тюремного персоналу: богословську, юридичну і соціальну. На думку диякона, Україна, що знаходиться у центрі Європи, займає унікальне положення для екуменічного діалогу між Сходом і Заходом. Це дуже важливо з огляду на потребу порозуміння християн на тлі різноманітного служіння, як і в аспекті зростаючої міграції.

Диякон ознайомився з досягненнями служіння різних єпархій УГКЦ та відмітив значне просування вперед та зростаючу увагу Синоду Єпископів УГКЦ до потреб осіб, що опинилися за гратами. Важливо, щоб людина, покарана за злочини, все ж була діткнута суспільством та попри все залшалася його членом. Це проганяє бзнадію і прискорює процес повернення після ув’язнення до соціуму. „Ініціатива двох різних міжнародних організацій ІССРРС та мистецької доброчинної фундації Art and Prison в царині образотворчого та прикладного мистецтва в’язнів дали можливість 2009 року відчути потребу комунікації та значний потенціал суспільної взаємовідповідальності та солідарності, які слід дбайливо берегти.” – сказав диякон Пітер Ехтермаєр.

У другій частині зустрічи капелани поділилися задумами на наступний рік та склали відповідну програму. Приорітетним напрямком її є створення умов для повернення особи до суспільного життя після завершення терміну позбавлення волі. Диякон Костянтин Пантелей вручив сертифікати Білоцерківського училища ДКВС про отримання базового рівня компетентності чотирьом капеланам УГКЦ, що завершили навчання цього року, а також передав грошову премію ІІ-го міжнародного конкурсу образотворчого і прикладного мистецтва вязнів „Знаки життя” у Відні (під егідою ІССРРС) для Степана Моцьо та Івана Ралько, що стали фіналістами 2009 року. В передріздвяному часі фундація Art and Prison повідомить імена переможців і призерів іншого конкурсу „Очима інших”, в якому було представлено 51 роботу з України.

Повідомив диякон Костянтин Пантелей,
референт УГКЦ з питань в‘язничного душпастирства

У Києві відбулася зустріч тюремних капеланів в рамках міжнародного католицкого душпастирства https://buchacheparchy.org.ua/ Super User