Одним із християнський обов’язків є поховання померлих. А якщо ці померлі воїни УПА, що загинули за волю України, то віддати їм шану – справа честі. Саме це і виконали жителі села Садки, Заліщицького району, що на Тернопільщині. Там відбулося перепоховання останків повстанців сале Садки Тимофія Подорошко (псевдо Сосна) та Василя Ягнича (псевдо Дуб). Вони загинули в місцевому лісі у криївці 1946 року. Через шість десятиліть жителі села Василь Савоцький, Василь Юріїв, Андрій Дем’янів, Ярослав Сандецький та Павло Макара розшукали криївку і провели розкопки.

Коли вони помирали, їм дзвонили дзвони, не тужили над могилою рідні, бо не знали де її шукати. І тільки через десятиліття затужили церковні дзвони, останню грудочку землі на їхні могили кинули рідні, близькі, односельчани.

Панахиду за полеглих відслужили священики: синкел у справах мирян Бучацької єпархії о. В. Заболотний, декан Товстенького деканату о. І. Леськів, о. Б. Стасюк та о. І. Полевий. Віддати шану загиблим воїнам УПА прибули представники районної та обласної влади, Організації Українських Націоналістів, ветерани УПА із Заліщик та Чорткова, громадськість  навколишніх сіл.

Хай сплять спокійно герої. Нехай нащадки не забудуть про них, а до їхньої могили хай ніколи не заросте стежка народної вдячності і визнання.

Галина Рибцуник
с. Садки Заліщицький район.

Виконавши християнський обов’язок, вшановуємо героїв https://buchacheparchy.org.ua/ Super User