Вчора нас поховано з Тобою, Христе,- встаємо сьогодні з Тобою воскреслим, бо вчора нас з Тобою розп’ято. Тож і нас прослав, Спасе, у царстві Твоїм. (Пісня 3 Канону Воскресної Утрені).
Всесвітлішим, всечеснішим і високопреподобним отцям, преподобним монахам і монахиням, дорогим братам і сестрам.
Христос Воскрес!
Цими двома словами є проголошена найсуттєвіша ознака і найважливіша правда християнської віри, яка відрізняє християнство від усіх релігій світу. Без Воскресіння проповідь Доброї Новини була б черговою релігійною доктриною. А суть християнства - в Ісусі Христі. Без Нього християнство не існує, проповідь Доброї Новини не має сили. Він хоч і помер, але Його смерть стала Його перемогою. Останнє слово Ісуса на хресті було вигуком переможця: «Звершилося!» (Iвана 19:30). Звершилось спасіння людського роду! Двері раю відкрито! Так, Ісус справді помер, бо людина, і воскрес, бо є Богом. Адже в Ісусі Христі нерозривно і незлитно назавжди з’єдналися дві природи – Божа і людська. Це є фундаментальна правда християнської віри.
Детальніше: ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ ВЛАДИКИ ДМИТРА ГРИГОРАКА НА 2025 р. Б.
Преосвященні владики, Всесвітліші і Всечесніші отці, Преподобні брати і сестри у монашестві, любі брати семінаристи, дорога родино вірних Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, Бучацької та Кам’янець-Подільської єпархій, усієї нашої митрополії
«Хоч і до гробу зійшов ти, Безсмертний, то адову зруйнував ти силу і воскрес, як переможець, Христе Боже, жінкам мироносицям звістивши: Радуйтеся! І мир дарував ти своїм апостолам, упалим же подав воскресіння».
(Кондак Пасхи)
Христос воскрес!
Дорогі у Христі! Кожного року у пасхальний час християни переживають найбільше таїнство своєї віри – Воскресіння Христове. Воно є кульмінацією надії, яку Бог дає людині. Він увійшов у земну історію, маніфестуючи Свою владу над законами природи, включно із природним законом смерті.
Детальніше: Великоднє послання архиєпископа та митрополита Теодора Мартинюка на 2025 рік Божий
Високопреосвященним і преосвященним владикам,
всесвітлішим, всечеснішим і преподобним отцям,
преподобним ченцям і черницям, дорогим у Христі мирянам
Української Греко-Католицької Церкви
Той, хто юнаків із печі визволив,
ставши людиною, терпить, як смертний,
і стражданням зодягає смертне красою нетління,
єдиний благословенний отців Бог і препрославлений.
Пісня 7 канону Пасхи
Христос воскрес!
Дорогі в Христі!
Пасха Христова — свято переміни людини і всесвіту, перетворення смутку на радість, перемоги добра над злом і життя над смертю. Жінки-мироносиці зі сльозами рано-вранці спішать до гробу, щоб помазати тіло розп’ятого і похованого Спасителя. Але замість мертвого Вчителя зустрічають світлого ангела, який сповіщає їм про воскреслого і живого Христа. Вони приходять сумні, щоб помазати похованого миром, а відходять помазані єлеєм радості: «Чому шукаєте живого між мертвими? Його нема тут, Він воскрес!» (Лк. 24, 5–6). Того, кого вчора вони бачили між мертвими, сьогодні ангел наказує їм шукати серед живих у воскресінні! Сльози смутку і миро для померлого раптово перетворюються на сльози радості і помазання для проголошення найбільшої в історії людства Благовісті: Він воскрес!
Детальніше: Великоднє послання Блаженнішого Святослава 2025 року
Зі смутком у серці повідомляємо, що 14 квітня 2025 року Божого, на 58-му році життя, відійшов у вічність священник Бучацької єпархії УГКЦ — о. д-р Олег Шумелда.
Детальніше: З глибоким сумом повідомляємо про відхід до вічності о. д-ра Олега Шумелди
У Бучацькій єпархії відбулися формаційні катехитичні зустрічі для священників, організовані з ініціативи та на запрошення єпарха Бучацького, владики Димитра Григорака, ЧСВВ. Зустрічі провели п. Назар Дуда — заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ, — та п. Марія Шипка, працівниця КПІ УКУ.
Детальніше: Формаційні катехитичні зустрічі у Бучацькій єпархії
На запрошення капелана Установи виконання покарань №26 у м. Чорткові, о. Романа Гарасиміва, єпископ Бучацький Владика Димитрій (Григорак) очолив заупокійну Святу Літургію з нагоди четвертої річниці від дня смерті о. Павла Менлі. Спільно з іншими священниками, які також служили капеланами у пенітенціарній системі, архиєрей молився за упокій душі покійного священника.
Детальніше: Заупокійна Свята Літургія за о. Павлом Менлі — першим капеланом Чортківського СІЗО
Сторінка 1 із 608