28 травня 2015 р.Б. у приміщенні філософсько-богословського факультету УКУ відбулася науково-практична конференцію на тему “Проблематика рубрик Служебника УГКЦ”. Конференцію організувала Партіарша літургійна комісія УГКЦ. Співорганізатором конференції також була кафедра літургійного богослов’я УКУ. Представником від Бучацької єпархії був о. Мирослав Думич, доктор літургійного богослов’я, голова літургійної комісії поданої єпархії.

Завданням конференції було озвучення і дискусія питань, які стосуються особливостей уставних вказівок при звершенні богослужінь Служебника, зокрема при звершенні євхаристійних богослужінь св. Йоана Золотоустого та св. Василія Великого.

Поштовхом до проведення конференції присвяченій цій тематиці стало заохочення Постійного Синоду УГКЦ до створення нового перекладу Служебника українською мовою.

Зокрема у конференції виступало ряд науковців УГКЦ із наступними темами:

- Рубрики в рукописних формулярах літургій 16-18 ст.

- Рубрики Вечірні і Утрені у Служебниках

- Рубрики Літургії Передшеосвячених Дарів

- Пропозиції рубрикальних змін у Літургії св. Йоана Золотоустого

- Рубрикальні пласти сучасного Служебника

Оскільки конференція була науково-практичною, є сподівання, що її матеріали стануть цінним надбанням для перекладачів та Синоду УГКЦ при формуванні остаточної версії Служебника.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ

Літургійна конференція https://buchacheparchy.org.ua/ Super User