В рамках створеного в Чортківському слідчому ізоляторі «Університету культури» з персоналом проводиться комплекс культурно-виховних та духовно-просвітницьких заходів, які проходять у формі лекцій, диспутів, показу документальних науково-пізнавальних фільмів, відвідувань  музеїв та історичних міст України, виховних бесід із залученням представників різних сфер суспільного та духовного життя рідного краю.

Слід зазначити, що проведення таких заходів сектором по роботі з особовим складом справило великий позитивний вплив на персонал, збагатило його культурний та духовний світ. Проведення виховних заходів сприяє моральному самовдосконаленню працівників, зняттю внутрішньої напруги, яка притаманна даній службі. А також допомагає подолати сімейні негаразди, адже у заходах беруть участь діти, дружини (чоловіки) працівників, які повертаються додому веселі,задоволені життям.

І ось, в період з 27 по 30 березня, у період Великого посту, капеланом  Чортківського слідчого ізолятора священнослужителем Бучацької Єпархії УГКЦ  отцем Євгеном Гаврилишиним проведено з персоналом заняття на тему «Норми Християнської етики та моралі». Християнські моральні цінності відіграють особливу роль у процесі виховання молоді( 70% рядового та молодшого начальницького складу СІЗО), спонукають до законослухняної поведінки у  побуті та на службі.

Отець розпочав свою бесіду про святий Великий Піст. Початок посту — це час покаяння. Великий Піст для кожного християнина – це час духовної боротьби душі і тіла. Душа бере участь через молитву , контроль над думками та помислами, практикуючи християнські чесноти і роблячи добрі справи. Це внутрішнє настановлення душі проявляється назовні через піст і покутні справи нашого тіла. Без тілесного посту нема й духовного посту. «Наскільки відмовиш тілу, — каже св. Василій Великий, — настільки й додаш своїй душі блиску духовного здоров‘я».

Отець Євген зазначив, що зміст християнської моралі подає Велика книга людства - Біблія - в трьох аспектах. Перший - це вже перераховані християнські чесноти. Другий аспект - плоди дарів Духа Святого: любов, радість, спокій, терпіння, доброта, милосердя, віра. Третій аспект - 10 Божих заповідей, у перших чотирьох з яких заповідається любов до Бога, а в останніх шести -- любов до ближніх (шануй батька й матір; не вбивай; не будь розпусний; не кради; не свідчи неправдиво на ближнього свого; не будь заздрісним) Десять заповідей Божих - це є десять моральних еталонів, які мають бути дороговказом людям у певних життєвих ситуаціях. На відміну від епікурейського вчення (їж, пий, веселись, тому що завтра помреш від безцільного існування), християнство проповідує вищі цінності: любов, турботу, чесність, здатність тримати слово; норми моральної поведінки людей.

Начальник сектору по РОС СІЗО
Руслана Алєксєєва

Духовне збагачення персоналу Чортківського СІЗО https://buchacheparchy.org.ua/ Super User