17-21 жовтня 2010 року в Попово під Варшавою в Центральному навчальному осередку В’язничної Служби Польщі ("Centralny Ośrodek Szkoleniowy Służby Więziennej") відбуваються щорічні реколекції в’язничних душпастирів Римо-Католицької Церкви. На запрошення прелата о. Павла Войтаса, головного тюремного капелана Польщі, в них беруть участь представники від єпархій Української Греко-Католицької Церкви.

Реколекції є щорічним заходом навчання та духовної обнови, для священиків, що були покликані Церквою до служіння у тюрмах. Цього року реколекції співпали з Двадцятирічним ювілеєм відродження душпастирства ув’язнених. В програмі – духовні вправи під проводом почесного примаса Польщі Юзефа Ґлемпа та фахові лекції з пасторальної практики.

На відкриття реколекцій прибув президент Міжнародної Католицької Комісії Душпастирства в тюрмах відомий правозахисник д-р Крістіан Кун. Він привітав польських священиків зі святочною подією ювілею та висловив вдячність за збагачення пастирського досвіду у царині непростої діяльності капелана для примирення особи, що вкоїла злочин, із Богом, з людьми і з собою.

Відбулася зустріч Крістіана Куна з українською групою, в якій він подякував за активну участь наших священиків у відродженні душпастирства Церкви на теренах Центральної Європи. У гроні понад 140 капеланів українські священики братимуть участь в обміні досвідом та навчанні, що сприятиме важливим змінам пенітенціарної системи як Польщі так і України.

Повідомив о. Андрійб Лемчук,
капелан Бучацької єпархії УГКЦ

Українські капелани беруть участь у святкуванні ХХ річниці відродження пенітенціарного душпастирства в Польщі https://buchacheparchy.org.ua/ Super User