Починаючи від свят Богоявлення (Хрещення Господнього ) Церква готувала своїх вірних до святкування світлого Воскресіння Господнього, подавала різні Євангельські науки, поради, приклади, щоб розбудити у душі та серці кожної людини бажання зустрічі з Господом на прикладі, Закхея, смиренної та щирої молитви без осудження інших осіб в притчі про митаря та фарисея, щирого сердечного покаяння на прикладі блудного сина, а в часі Великого посту постом та молитвою скріпити свою волю. За посередництвом святих Таїнств Сповіді (покаяння) та Причастя - вмерти для гріха, а бути живими для Бога в Ісусі Христі та зустрітись з ним прийнявши його в святому причасті. Особливим періодом в духовному відродженні християнина є роздумування та розважання над страстями, терпіннями, які добровільно прийняв на себе наш Спаситель та завершенням їх Спасительною і Відкупительною жертвою на Хресті.

В Копичинській виправній колонії № 112 в храмі Української Греко-католицької Церкви на протязі всього періоду Великого посту відправлялись Богослужіння, виголошувались проповіді, які за своїми змістом закликали осіб, які перебувають в установі виправлення, стати новою людиною в Христі Господі.

Багато віруючих людей приступали до сповіді та святого Причастя, брали участь в Богослужіннях.

Напередодні Воскресіння Христового, в страсну п'ятницю в храмі, після робочого дня, була відслужена Велика Вечірня з виставленням плащаниці, до якої могли поклонитись всі бажаючі як ввечері в п'ятницю так і на протязі дня Великої суботи.

Кульмінаційним святкування Пасхи Господньої було Богослужіння Воскресної Утрені та Святої Літургії в день світлого Воскресіння Христового в присутності багатьох віруючих установи, які прославляли Воскреслого Христа. В кінці урочистої літургії священик привітав усіх з нагоди Великого Свята. Багатьом присутнім сподобалось пояснення в проповіді: «про навернення та покаяння в останні хвилини свого життя розбійника, який був розп'ятий на хресті праворуч Ісуса. Він бачив терпеливість і милосердя розп'ятого Спасителя він почув Божі слова: «Отче відпусти їм.» Він не міг зрозуміти, як можна пробачити коли тебе скривдили, він в своєму житті ніколи так не поступав. Порушений Божою ласкою, розбійник зрозумів, що поруч з ним розп'ятий - Месія -, Син Божий і він прилюдно визнав, свою вину і закликав до Ісуса – «Згадай про мене як прийдеш у своє Царство.» Спаситель пробачив йому всі провини і нагородив його мовивши: «Істинно кажу тобі, сьогодні будеш зі мною в раю.» Дане роз'яснення було закликом для всіх присутніх на прикладі Євангельського лиходія, через Віру в Розп'ятого та Воскреслого Христа, змінювати своє життя.

Після пасхальних привітань та подячних слів, всім хто був присутній було освячено «пасочки», пасхальні яйця та інші м'ясні та молочні продукти.

З цього приводу хочу підкреслити особливу увагу та щиру подяку священику о. Ігорю Середі та парафіянам м. Копичинці, які передали до установи смачні запашні «пасочки» та інші продукти, чим піднесли настрій усім, хто одержав Ваші гостинці. Щира Вам подяка. Ви в такий спосіб виконуєте добрі діла для ближніх. Ви є справжні християни і поступаєте за Євангельським наказом Христа, який каже, якщо Ви провідали когось в лікарні чи тюрмі, Ви зробили це для Мене, за Ваші добрі вчинки Вас Господь нагородить у вічності, а ми в храмі дякували Вам молитвою та многоліттям.

Неможливо обійти увагою та подякою за створені святкові умови адміністрацією установи на чолі з начальником установи підполковником внутрішньої служби Возняком Д.Й., заступником начальника установи із соціально - виховної та психологічної роботи Мараком М.З. та всіма працівниками установи. Всі пропозиції, побажання з якими звертались ми до них, щодо проведення Страсних та Пасхальних Богослужінь було враховано. Таке ставлення до всіх, хто перебуває в установі, підкреслює те, що в колонії до них ставляться не тільки як до засуджених, а як до звичайної людини - громадянина України.

Засуджений Вайда В.І.

Великдень у виправній колонії https://buchacheparchy.org.ua/ Super User