У 2007 році спільними зусиллями Чортківського слідчого ізолятора УДДУПВП у Тернопільській області та Української Греко-Католицької церкви було збудовано храм Святого Апостола та Євангелиста Івана Богослова для задоволення релігійних потреб засуджених. Духовно-просвітницька робота священнослужителів із засудженими – невід’ємна складова процесу їхнього виправлення та повернення у суспільство. Участь засуджених у відвідуванні заходів релігійного характеру є винятково добровільною справою, і зараз можна впевнено говорити про позитивні досягнення та перспективи на шляху до духовного відродження засуджених.

В Україні у 32 слідчих пенітенціарних установах перебуває до 33 тисяч осіб. У стінах деяких СІЗО є приміщення, адаптовані для літургійних цілей. Спорудження храму в СІЗО відбулося вперше.

У камерах слідчого ізолятора багато нехрещених і тих, які ніколи не сповідалися. Від часу, коли стала щоденною дійсністю присутність священика, в установі зменшилося число порушень і частота застосування специфічних методів примусу. Служба в установі має особливий характер, і присутність священика, дуже допомагає витримувати навантаження та завжди залишитися людьми.

Життя за гратами – реальність маловідома для більшості українських громадян. Вона існує для них десь поза межами реального світу, викликає похмурі асоціації – сум, зневіру, розпач.

Щонеділі священнослужителями Бучацької єпархії Української Греко-Католицької Церкви проводяться Богослужіння, щотижня особи взяті під варту та засуджені мають змогу посповідатися, покаятися у своїх гріхах. Робота священнослужителя із особами, які схильні до суїциду допомагає узагальнювати та аналізувати інформацію про схильність самого засудженого до різних видів суїцидальної поведінки, визначає серед них найбільш небезпечних з точки зору можливості самогубств. Основну роль священнослужитель відіграє у попередженні самогубства.

За допомогою УГКЦ в слідчому ізоляторі було зроблено капітальний ремонт кімнати короткострокових побачень для осіб засуджених до довічного позбавлення волі та дві камери де вони утримуються. На даний час спільними зусиллями завершується ремонт камери де утримуються засуджені до ДПВ. Капелан СІЗО о. Андрій Лемчук надає допомогу засудженим та особам взятим під варту медикаментами.

В подальшому співпраця між Чортківським слідчим ізолятором та священнослужителями Бучацької єпархії Української Греко-Католицької Церкви буде спрямована  на покращення результатів діяльності  та  вдосконалення форм  і  методів ресоціалізації та виправлення засуджених.

Начальник ВСПС групи СВПР
ст. лейтенант вн. сл. Кузяк І. В.

Співпраця Держави і Церкви https://buchacheparchy.org.ua/ Super User