Мощі Владики Василя Величковського постійно знаходитимуться в Чортківській УВП управління ДПтС України в Тернопільській області (№26)

На другий день Великодніх свят до Чорткова, а саме до Чортківської установи виконання покарань (№29) завітали п. Олег та п. Тетяна Чихарівські. Їхньою місією є поширення інформації по парафіях, сиротинцях, в’язницях і не тільки про життя Владики Василя Величковського, якого Папа Іван Павло ІІ беатифікував 27 червня 2001 р. під час свого візиту до м. Львова.

Подружжя привезло дар для каплиці, що в секторі в’язнів із довічним утриманням, ікону та мощі Блаженного священномученика Василя Величковського, якого у 2014 р. на Всеукраїнській прощі в Зарваниці проголосили покровителем пенітенціарного служіння.

Спочатку у в’язничній церкві св. Івана Богослова місіонери коротко розповіли про трагічний життєвий шлях новомученика, потім відбулася Божественна Літургія і виставлення ікони з мощами у каплиці для вʼязнів-довічників.

Довідка:

Василь Володимирович Величковський (01.06.1903 – 30.06.1973) – новомученик Української греко-католицької церкви, релігійний діяч, єпископ УГКЦ, редемпторист.

В 1939 р. уперше викликаний в НКВД за організацію масової процесії, але був відпущений. У 1945 р. його заарештовано, смертний вирок замінено 10 роками примусової праці під Воркутою.

Повернувся в 1955 р. до Львова і зайнявся організацією життя УГКЦ в підпіллі.

У 1959 р. Папа Іван XXIII номінував його єпископом, а в 1963 році у Москві Патріарх Йосиф Сліпий таємно висвячує Василія Величковського на єпископа. Блаженний очолює підпільну УГКЦ.

2 січня 1969 р. повторно ув’язнений та в подальшому засуджений на три роки. Після закінчення терміну виселений за межі СРСР. Але перед тим за наказом КДБ йому зробили ін'єкцію отрути сповільненої дії, і тому він не прожив на волі й року.

30 червня 1973 року його сповнене любові батьківське серце зупинилося на 70-му році життя та 10-му році єпископських свячень.

Мощі Владики Василя Величковського постійно знаходитимуться в Чортківській УВП управління ДПтС України в Терн https://buchacheparchy.org.ua/ Super User