9 жовтня 2009 року, у день переставлення Святого Апостола Івана Богослова у церкві, що побудована на території Чортківського слідчого ізолятора на Тернопільщині і яка освячена на честь цього святого відбулася  празнична Божественна Літургія. На Літургії були присутні співробітники установи, священики Української Греко-Католицької Церкви, монахині згромаджень сестер Мироносиць та Пресвятої Родини, засуджені які відбувають покарання у господарській обслузі СІЗО.

Літургію очолив Апостольський Адміністратор Бучацької Єпархії УГКЦ о. Дмитро Григорак у співслужінні капелана установи о. Андрія Лемчука та священиків Чортківського деканату. Був присутній на святкуванні і фундатор храму о. Павло Менлі.

Слід відзначити, що священнослужителі надають значну допомогу адміністрації установи у духовному та моральному відродженні осіб, які утримуються в установі. Капеланом о. Андрієм кожної середи здійснюється обряд сповіді ув’язнених та засуджених, щонеділі та у великі релігійні свята проводяться Богослужіння у храмі. Ця праця приносить, без сумніву, свої корисні плоди. Тільки за останній місяць двоє засуджених прийняли таїнство хрещення і миропомазання, одного засудженого було обвінчано у храмі за християнським звичаєм. Великою популярністю серед засуджених користуються художні та документальні фільми духовного змісту які транслюються отцем капеланом.

Апостольський Адміністратор о. Дмитро Григорак  висловив теплі слова вдячності  начальнику установи В.О. Заверусі та працівникам слідчого  ізолятора за активне сприяння у поширенні та утвердженні духовних та моральних цінностей в установі та вручив почесні грамоти.

Узагальнюючи дану роботу начальником установи В.О. Заверухою було сказано, що кожна людина, незважаючи на всі її злі вчинки, має право на розкаяння і поправу свого життя. Адже Господь повний співчуття, милосердя і любові. Він більше радіє одному розкаяному грішнику, аніж дев’ядесят дев’ятьом праведникам, і тому духовне виховання є важливою складовою колективного впливу на засуджених та ув’язнених і невід’ємною частиною виховного процесу.

Майор внутрішньої служби Тарас Бакун,
Старший інспектор СВПР

У Чортківському слідчому ізоляторі святкували храмовий празник Літургія у церкві, де витає дух покути і розка https://buchacheparchy.org.ua/ Super User