26-27 вересня в Унівській Свято-Успенській лаврі відбулася проща для представників Кримінально-виконавчої служби, тобто для людей, які працюють у в’язницях. Проща відбулася на празник Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста і мала гасло: «Справедливість, віра, милосердя».

Працювати у в’язниці – нелегка справа. Це можна назвати навіть покликанням. Зовсім нелегко ставитися до засудженої людини з вірою та милосердям, знаючи, що за плечима в неї не один тяжкий злочин. Та для працівників в’язниць з такими людьми приходиться бути майже кожен день, і тому вкрай важливо, щоб і вони самі не втратили гуманності або навіть і віри.

«Унівська земля кличе ще і ще раз кожного, хто, хоч раз, побував на ній», – каже п. Богдан, учасник прощі. ««Прийдіть до мене, стомлені й обтяжені. Ярмо ж бо моє любе і тягар мій легкий», – ці слова мимоволі приходили на думку, коли я відбував це паломництво», – продовжує п. Богдан, – «Участь у Святій Літургії, похід із свічками на Чернечу гору – місце поховання унівських монахів, споглядання древньої обителі – все це залишило глибокий слід у душі кожного паломника».

Проща розпочалася молебнем біля церкви Св. Миколая у Перемишлянах – храму, де служив блаженний священномученик Омелян Ковч, в’язень концтабору «Майданек».

Після освячення хоругв, паломники вирушили від Перемишлян до Унева. 27 вересня у Свято-Успенському храмі відслужилася святкова Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Михаїл (Колтун), керівник Відділу у справах душпастирства силових структур України. На проповіді після Євангелія владика Михаїл сказав: «Нам слід черпати сили Божої для сповнення такої нелегкої служби, щоб нести її відповідально і гідно, ... силою Господнього Хреста долати гріх, що так утруднює наше життя... плекати людяне ставлення до покараних за злочини, адже добро опікає, очищує і освячує душі.» Завершилося цьогорічне паломництво молитвою за Україну і благословенням прочан.

Фоторепортаж 

Прес-центр Бучацької єпархії УГКЦ

Працівники Кримінально-виконавчої служби відбули прощу до Свято-Успенської Унівської Лаври https://buchacheparchy.org.ua/ Super User