Від 30 березня до 2 квітня у реколекційному центрі Львівської Архієпархії в м. Брюховичах, проходив тренінг-семінар в’язничних капеланів УГКЦ. Гасло зустрічі: «Пам’ятайте про в’язнів, немовби ви самі були з ними в кайданах» (Євр. 13, 3). Сюди з’їхалися в’язничні душпастирі з цілої України для спільної молитви, навчання та ділення досвідом. Бучацьку Єпархію представляли священик-емерит о. Павло Менлі, о. Ігор Середа, о. Андрій Лемчук та с. Єремія Кузик із Згромадження сестер Пресвятої Родини.

Навчальний збір розпочався 31 березня зі слова Владики Михаїла (Колтуна), керівника відділу УГКЦ у справах душпастирства в силових структурах. У вступному слові Владика сказав, що правдиве душпастирство в тюрмах повинно працювати на гуманізацію в’язниць. Після благословення та спільного фото короткі доповіді мали всі присутні в’язничні капелани.

По обіді учасники працювали в групах, утворених в залежності від специфіки в’язниць, де здійснюють служіння. Там обговорювалися питання обставин ув’язнення, вплив їх на особу та методи душпастирської праці з адміністративним персоналом і в’язнями.

Наступного дня своїм досвідом з пасторальної психології поділився о. Ярослав Стороняк – священик Перемисько-Варшавської Митрополії УГКЦ, який вже 9 років працює капеланом та психологом у в’язницях Польщі.

Дві доповіді, які виголосив о. Ярослав були дуже цікавими та корисними, адже галузь психології вкрай потрібна у в’язничному служінні.

Цього дня на семінар були запрошені офіцери соціально-психологічної служби в’язниць у Львівській області, які додали багато нового щодо розуміння в’язниці та подальших шляхів у співпраці між Церквою і державою в цій сфері.

Останній день був підсумковим. У двох останніх зібраннях було визначено найважливіші пропозиції щодо подальшого розвитку капеланського служіння у в’язницях.

Такі зустрічі надзвичайно корисні, бо об’єднують в молитві, збагачують досвідом та служать великою підтримкою для священиків, які здійснюють аж ніяк нелегке служіння євангелізації людей у в’язничних установах. Ми всі вдячні референту в’язничного служіння УГКЦ диякону Костянтину Пантелею за організацію подібних зустрічей.

капелан Чортківського СІЗО
о. А. Лемчук

Відбувся тренінг-семінар в’язничних душпастирів УГКЦ https://buchacheparchy.org.ua/ Super User