Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Прес-конференція Бучацької єпархії Друк e-mail

 

19 липня 2010 р. Б. відбулася прес-конференція, яку організувала громадська організація «Українська справа» у м. Тернополі. Учасниками конференції були п. Олег Витвицький – «Українська справа», п. Степан Вадзюк – громадське обєднання Українська Народна Рада, Апостольський Адміністратор Бучацької єпархії о. Дмитро Григорак, ЧСВВ, ректор Дяківсько-Катехитичної Академії ім. свщмч. Г. Хомишина о. Дмитро Подоба, канцлер єпархії о. Олег Ольховецький та потерпілий від замаху о. Михайло Пилипів. Беручи участь у цій прес-конференції, керівництво Бучацької єпархії переслідувало дві цілі:

1- звернути увагу громадськості на злочин, який стався в с. Постолівка, де невідомі злочинці вчинили підпал будинку священика УГКЦ о. Михайла Пилипіва, поставивши під загрозу не лише здоров’я, але й життя членів сім’ї священика. Дружина священика отримала опіки та глибокі порізи від битого скла. На даний час знаходиться у лікарні.

2- запобігти можливим повторенням подібних терористичних актів проти нашого духовенства та вірних, надавши розголосу факту  нападу на сім’ю священика.

Керівництво єпархії зазначило, що до закінчення слідства, яке провадять правоохоронні органи, нікого не звинувачує, щоб не займатися наклепом на невинних людей. Разом з тим було зазначено, що о. Михайло є добрим, порядним та ревним священиком, користується повагою церковної влади, священиків і мирян Гусятинського деканату (деканом якого він є). Отець Михайло не має ворогів серед місцевих людей та ні з ким не мав жодних конфліктів за винятком так званих «Рідновірів», які неодноразово погрожували йому. Причиною конфлікту стала земельна ділянка, на яку о. Михайло виготовляє документацію під Духовний центр Бучацької єпархії, що є поряд з будівлею «Рідновірів».

На прес-конференції Апостольським Адміністратором було зазначено, що: «На території Бучацької єпархії мирно, без конфліктів та сутичок, співіснують різні конфесії та релігійні спільноти, що свідчить про взаємну толерантність один до одного. Але коли починаються замахи на життя наших священиків та членів їх сімей, ми будемо їх захищати, звичайно, законними методами, і сьогоднішня прес-конференція є одним із таких заходів».

Прес-центр
Бучацької єпархії УГКЦ

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting